Turyści ruszyli do Zakopanego. Utrudnienia na drogach

Polska
Turyści ruszyli do Zakopanego. Utrudnienia na drogach
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Na weekendowy efekt kumulacji turystycznej mają wpływ m.in. zawody w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi

Wraz z piątkowym zluzowaniem obostrzeń do Zakopanego tłumnie ruszyli turyści. Według informacji hotelarzy, pod Tatry może przyjechać nawet 20 tys. turystów. Miejsca noclegowe w Zakopanem są praktycznie zarezerwowane. Meteorolodzy ostrzegają: temperatura odczuwalna na tatrzańskich szczytach miejscami wynosi -63 stopnie Celsjusza.

Kierowcy jadący pod Tatry Zakopianką, z pierwszym spowolnieniem muszą się liczyć już przy zjeździe z autostrady A4. Jadąc w kierunku Tatr, sznur aut oczekuje przed Skomielną Białą na wjazd na dwupasmówkę. Kolejny zator tworzy się między Rdzawką a skrzyżowaniem ze światłami w Klikuszowej.

 

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń. Zakopane przygotowuje się na najazd turystów

 

WIDEO: hotelarze szykują się na najazd turystów

  

 

Jak zauważa szefowa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz, na weekendowy efekt kumulacji turystycznej mają wpływ trzy czynniki: pierwsze dni po zluzowaniu obostrzeń, zawody w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi oraz walentynki. Jak powiedziała Wojtowicz, już w dniu ogłoszenia poluzowania obostrzeń dotyczących branży hotelarskiej i narciarskiej zaczęły się masowe rezerwacje miejsc noclegowych pod Tatrami, szczególnie na ten weekend.

 

Zgodnie z wytycznymi, obiekty hotelarskie mogą być zapełnione jedynie w połowie.

 

Jak ostrzega portal tatromaniak.pl, w piątek o godz. 6 odczyty z posterunków meteo wskazały -28°C dla Łomnicy i -24,8°C dla Kasprowego Wierchu. Odczuwalna temperatura w tych miejscach oszacowana została na odpowiednio -63°C i -54°C.

prz/zdr/ PAP, tatromaniak.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie