Zmiany w hotelach, otwarte kasyna i stoki. Projekt rozporządzenia

Polska
Zmiany w hotelach, otwarte kasyna i stoki. Projekt rozporządzenia
Pixabay
Do 14 lutego br. ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej z wyjątkami.

Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna - przewiduje projekt rozporządzenia. Planowane jest też wznowienie działalności uzdrowiskowej od 11 marca br.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jak napisano, "ma on na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2".

 

Co przewiduje projekt?

 

W projekcie przewiduje się przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego 2021 r.

 

"Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (...) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie" - czytamy.

 

Ograniczenia zajmowania 50 proc. pokoi nie będzie się stosowało do obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

 

ZOBACZ: Lubnauer: czas na odmrażanie gospodarki. Przedsiębiorcy na granicy wytrzymałości

 

Ponadto, projekt przewiduje uruchomienie kasyn pod warunkiem, że będzie mogło znajdować się w nich nie więcej niż jedna osoba na 15 m kw. powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

 

Projekt przewiduje również uruchomienie stoków narciarskich, a od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

 

Dodatkowo projektowana regulacja umożliwi organizację egzaminów dla kandydatów na członków organów nadzorczych oraz egzaminów na maklerów papierów wartościowych, doradców inwestycyjnych, brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, aktuariuszy i pośredników kredytu hipotecznego.

 

Ograniczenie działalności hoteli

 

Do 14 lutego br. ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej z wyjątkami. Hotele dostępne są m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, wyjątkiem są również hotele pracownicze. Również do 14 lutego nieczynne są m.in. stoki narciarskie i baseny. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie