Luzowanie obostrzeń. Zakopane przygotowuje się na najazd turystów

Polska
Luzowanie obostrzeń. Zakopane przygotowuje się na najazd turystów
PAP/Grzegorz Momot
Pod Giewont może przyjechać nawet 20 tys. turystów

W najbliższy weekend w Zakopanem spodziewana jest kumulacja frekwencji turystycznej - to pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń związanych z działalnością hotelarską, skoki narciarskie na Wielkiej Krokwi oraz walentynki - zauważa prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz. Pod Giewont może przyjechać nawet 20 tys. turystów.

- Biorąc pod uwagę, że Zakopane dysponuje 40-tysiącami miejsc noclegowych, a hotele czy pensjonaty mogą być w połowie zapełnione, to możemy spodziewać się 20 tysięcy gości - zwróciła uwagę Wojtowicz i dodał, że już w ubiegłym tygodniu po konferencji prasowej wicepremiera Jarosława Gowina rozdzwoniły się telefony w hotelach i pensjonatach i nastąpiła fala rezerwacji na weekend walentynkowy.

 

ZOBACZ: Działalność hotelu "Malinowy Zdrój" zgodna z prawem. Jednym z gości Krystyna Pawłowicz

 

- Do Zakopanego wybiera się bardzo dużo turystów. Obłożenie w hotelach jest praktycznie maksymalne, mimo, że obowiązują obostrzenia - powiedziała Wojtowicz i zaapelowała, aby wszyscy pamiętali o obowiązujących obostrzeniach i reżimie sanitarnym.

 

"Na Podhalu też jest epidemia"

 

- Wyjeżdżając z Warszawy czy Poznania nie jedziemy do strefy wolnej od koronawirusa. Na Podhalu też jest epidemia i trzeba zachować dystans społeczny, stosować maseczki oraz dezynfekcję. Od naszej odpowiedzialności będzie zależało, czy w następne weekendy będziemy mogli podróżować - mówiła.

 

Obostrzenia dotyczące działalności hotelarskiej zostały zniesione warunkowo na okres dwóch tygodni.

 

ZOBACZ: Otwarcie sanatoriów i uzdrowisk? Rzecznik MZ podał warunek

 

Najbliższy weekend po Tatrami ma być bardzo mroźny i śnieżny.

 

Decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody w skokach w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou, gdzie miała się odbyć tzw. próba przedolimpijska. To tam podczas przyszłorocznych igrzysk rywalizować będą skoczkowie. Podobnie jak styczniowy Puchar Świata, konkursy w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności, a ulice wokół skoczni będą wyłączone z ruchu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie