Hotele będą mogły udostępnić 50 proc. pokoi. Jest jeden wyjątek

Polska
Hotele będą mogły udostępnić 50 proc. pokoi. Jest jeden wyjątek
Pixabay/ivabalk
Ograniczenie nie będzie dotyczyło obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie

Ograniczenie udostępniania gościom w hotelach nie więcej niż 50 proc. pokoi nie będzie dotyczyło obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie - zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. ograniczeń związanych z pandemią.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczono w czwartek projekt nowelizacji rozporządzenia rządu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jak podkreślono w nim zmiany mają na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii.

 

ZOBACZ: "Otwieramy, bo nie przetrwamy". Przedsiębiorcy o swoich biznesach

 

Rozporządzenie zakłada m.in. umożliwienie prowadzenia hoteli przy ograniczeniu udostępnienia nie więcej niż 50 proc. pokoi. Proponowane przepisy zwalniają jednak z tego ograniczenia obiekty Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, które świadczą usługi dla aplikantów sędziowskich i prokuratorskich "oraz innych osób zaangażowanych w wykonywanie zadań dotyczących działalności KSSiP, w tym uczestniczących w organizowaniu i przeprowadzaniu konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską oraz egzaminu sędziowskiego i egzaminu prokuratorskiego".

 

ZOBACZ: Otwarcie sanatoriów i uzdrowisk? Rzecznik MZ podał warunek

 

Do 14 lutego br. ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej z wyjątkami. Hotele dostępne są m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, wyjątkiem są również hotele pracownicze. Również do 14 lutego nieczynne są m.in. stoki narciarskie i baseny.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie