Koronawirus we Włoszech. Zakaz podróży między regionami przedłużony

Świat
Koronawirus we Włoszech. Zakaz podróży między regionami przedłużony
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Włochy: zakaz podróży między regionami przedłużony do 25 lutego

Rząd Włoch przedłużył do 25 lutego zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu - poinformowano po piątkowym posiedzeniu. Eksperci mówią, że obecnie krążące warianty wirusa nie pozwalają na łagodzenie obostrzeń.

Obowiązujący obecnie zakaz podróży między regionami wygasa 15 lutego. Decyzja o jego przedłużeniu jest jedną z ostatnich, jakie podjął ustępujący rząd Giuseppe Contego.

 

ZOBACZ: Włochy: Mario Draghi otrzymał od prezydenta misję utworzenia rządu

 

Zbliżająca się data wygaśnięcia dekretu Rady Ministrów zbiega się w czasie z pracami nad powołaniem nowego gabinetu, na czele którego ma stanąć Mario Draghi.

 

Dyrektor departamentu ds. profilaktyki w ministerstwie zdrowia Gianni Rezza oświadczył na konferencji prasowej, że obecnie w związku z krążeniem różnych wariantów koronawirusa nie można łagodzić przepisów o walce z pandemią.

 

Szef Instytutu Służby Zdrowia Silvio Brusaferro powiedział zaś: "Za 5-6 tygodni wariant brytyjski może zastąpić teraz krążącego wirusa". Według danych Instytutu wariantem wykrytym pierwotnie w Wielkiej Brytanii zakażona jest we Włoszech jedna piąta osób, u których stwierdzono koronawirusa.

Stale spada liczba aktywnych zakażeń

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że na Covid-19 zmarło kolejne 316 osób i stwierdzono 13 908 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu doby wykonano 305 tysięcy testów. 4,5 procent z nich dało wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: Szczepienia w Europie. Włochy chcą pozwać Pfizera za opóźnienie dostaw

 

Bilans zgonów wzrósł do 93 045. Liczba potwierdzonych w kraju przypadków zakażeń wynosi prawie 2,7 miliona. Ozdrowieńców jest ponad 2,2 miliona. Stale spada liczba aktywnych zakażeń; obecnie ich liczba wynosi 402 tysiące. Do tej pory zaszczepiono 2,8 miliona osób, z których ponad 1,2 mln dostało już dwie dawki preparatu.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie