Reksio w urzędzie miasta. Ostrów Wielkopolski zachęca do adopcji zwierząt

Polska
Reksio w urzędzie miasta. Ostrów Wielkopolski zachęca do adopcji zwierząt
Facebook/ UM Ostrów
W urzędzie miasta zamieszkał Reksio - pies ze schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim

"Z ogromną przyjemnością przedstawiam wam mojego nowego współpracownika - to Reksio, starszy nieco schorowany piesek z naszego schroniska, który zostanie z nami w urzędzie w czasie najbliższych mroźnych dni" - napisała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. Miasto w ten sposób chce zwrócić uwagę na bezdomne zwierzęta i zachęcić mieszkańców do adopcji czworonogów.

Pies został odebrany w środę ze schroniska w Wysocku Wielkim. Przyjeżdżając po Reksia urzędnicy dostarczyli do placówki rzeczy zebrane podczas zbiórki - m.in. koce, plandeki i poduszki. 

 

ZOBACZ: Pierwszy adoptowany pies wprowadził się do Białego Domu

 

Jak przekazano w jednym z ostatnich wpisów, Reksio zadomowił się już w urzędzie. "I  skradł serca pracujących tu osób" - dodano. Prezydent miasta zachęciła w mediach społecznościowych do angażowania się w pomoc dla podopiecznych miejscowego schroniska zwierząt. "Do zapewnienia im choć czasowej opieki" - podkreśliła Klimek.

 

"Jestem też niezwykle wdzięczna wszystkim tym ostrowianom, którzy w potrzebie w ostatnich dniach wsparli schronisko" - zaznaczyła prezydent miasta. 

 

 

 

 

Władze Ostrowa Wielkopolskiego mają nadzieję, że dzięki akcji ktoś zauważy czworonoga i zapragnie ofiarować dom podopiecznemu schroniska.

 

Ostatnio miasto rozstawia również budki dla wolno żyjących kotów. "Mróz nie odpuszcza, więc odbieramy je na bieżąco, żeby zwierzęta jak najszybciej mogły z nich skorzystać" - przekazano w jednym z wpisów.

 

Wsparcie dla właścicieli

Miasto planuje również wprowadzić czipowanie, sterylizację, kastrację psów i kotów mających właścicieli, których nie stać na taki wydatek. To kolejne działania mające ograniczyć bezdomność tych zwierząt – poinformowało biuro prasowe ostrowskiego magistratu.

 

W 2021 r. na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami miasto chce przeznaczyć 516 tys. zł. Z tego 100 tys. zł zaplanowano na czipowanie, sterylizację i kastrację zwierząt mających właścicieli, których nie stać na pokrycie kosztów z tym związanych. Nowością w programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami ma być też czipowanie kotek wolno żyjących.

 

ZOBACZ: Wierny pies Boncuk. Przychodził przed szpital, w którym był jego właściciel

 

- Los zwierząt nie jest nam obojętny. Myślę, że nasze propozycje programowe są dobrą informacją dla wszystkich, którzy kochają czworonogi - powiedziała Beata Klimek.

 

Ostateczną decyzję w sprawie podejmą radni w na sesji pod koniec lutego.

ms/zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie