Pierwszy adoptowany pies wprowadził się do Białego Domu

Świat
Pierwszy adoptowany pies wprowadził się do Białego Domu
Twitter/Jill Biden
Major jest pierwszym w historii psem ze schroniska, który zamieszkał w Białym Domu

"Pierwsze psy" USA, czyli należące do rodziny Bidenów owczarki niemieckie Champ i Major, w niedzielę oficjalnie wprowadziły się do Białego Domu - poinformował w poniedziałek serwis CNN, powołując się na rzecznika prasowego pierwszej damy Jill Biden.

"Pierwsza rodzina chciała się zadomowić przed sprowadzeniem psów do Waszyngtonu z Delaware. Champ lubi swoje nowe legowisko przy kominku, a Majorowi bardzo podobało się bieganie po Południowym Trawniku" - powiedział Michael LaRosa, rzecznik Jill Biden.

 

ZOBACZ: Wierny pies Boncuk. Przychodził przed szpital, w którym był jego właściciel

 

 

Major jest pierwszym w historii psem ze schroniska, który zamieszkał w Białym Domu. Został adoptowany kilka miesięcy przed tym, jak Biden ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta USA.

Tradycja sięga Jeffersona

Z kolei Champ mieszkał już z Bidenami w rezydencji wiceprezydenta USA za administracji Baracka Obamy. Bidenowie kupili owczarka od hodowcy z Pensylwanii po kampanii Obama-Biden w 2008 roku. Jak mówiła w 2009 roku rzeczniczka Bidena, na początku swojej pierwszej kadencji w Waszyngtonie Champ był "ogólnie grzecznym psem", ale kilka "wypadków" szczeniaka skłoniło Bidenów do zrezygnowania z białego dywanu w rezydencji.

 

ZOBACZ: Pies w objęciach strażaka. Spadł 8 metrów pod ziemię

 

 

Pojawienie się Majora i Champa w Białym Domu to powrót do wieloletniej tradycji przywożenia zwierząt do rezydencji przez prezydentów i ich rodziny.

 

Tradycja sięga Thomasa Jeffersona, który podczas swojej prezydentury trzymał w Białym Domu ptaka z rodziny przedrzeźniaczy i kilka niedźwiadków. Donald Trump był pierwszym prezydentem USA od ponad stu lat, który nie miał zwierząt. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie