Pies pojawi się na mszy w Olsztynie. Ksiądz zachęca do adopcji

Polska
Pies pojawi się na mszy w Olsztynie. Ksiądz zachęca do adopcji
Pixabay/jwvein/ zdj. ilustracyjne
Prezentacja czwórnoga w jednej z olsztyńskich parafii odbędzie się 16 lutego o godz. 11:30

"Po tylu miesiącach poszukiwań, trudnych dla mnie rozmów i rozczarowań znalazłam Kościół, w którym ksiądz zgodził się na wpuszczenie do środka psiaka bezdomniaka i przedstawienie go wiernym" - zdradziła Monika Dąbrowska, pomysłodawczyni akcji "Bieg na 6 łap'', która informuje o tym rewolucyjnym pomyśle w jednym z olsztyńskich kościołów.

"Na razie jednego" - zaznacza Dąbrowska. "Ale wiem, że na zaufanie muszę zapracować'' - dodaje. Dzięki niej, w jednej z olsztyńskich parafii, wierni będą mieli okazję poznać bezdomnego psa, który czeka na adopcję. 

 

"I ten jeden psiaczek, to dla mnie spełnienie marzeń'' - podkreśla kobieta. Celem tej rewolucyjnej akcji jest znalezienie czworonogom domów tymczasowych lub stałych właścicieli. 

 

 

Prezentacja czwórnoga w jednej z olsztyńskich parafii odbędzie się 16 lutego o godz. 11:30. Dąbrowska nie zdradziła jeszcze, w jakim konkretnie kościele ma do niej dojść. 

 

"Boję się że ksiądz może do tego czasu - pod wpływem różnych osób, dla których to niepokojący pomysł - zmienić zdanie'' - napisała tłumacząc swoją decyzję w jednym z komentarzy pod postem zapowiadającym wydarzenie.  

 

Inicjatorka zaznacza, że kolejne psy zostaną zaprezentowane już na zewnątrz. 

 

ZOBACZ: Wycieńczony i głodny pies leżał przed kościołem. "Serce pęka, rozum nie ogarnia"

 

W Brazylii to stali goście 

 

W ubiegłym roku media informowały o przypadku jednego z brazylijskich duchownych, który pomaga bezpańskim psom. Joao Paulo Araujo Gomes daje zwierzakom na plebanii schronienie i prowadzi razem z nimi msze. Ksiądz ma nadzieję, że w ten sposób pomoże czworonogom znaleźć dom. 

 

 

ZOBACZ: Owczarek niemiecki uratował mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

 

Jego działalność przyczyniła się do zmniejszenia liczby bezdomnych psów na ulicach. Postawa duchownego spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami wśród miejscowej społeczności.

 

"Zawsze będą mogli wejść, spać, jeść, pić wodę i znaleźć schronienie i ochronę, bo ten dom jest od Boga i od Boga"- podkreślił Joao Paulo Araujo Gomes w jednym ze swoich postów. 

ms/ml/ mymodernmet.com, facebook.com/biegnaszesclap
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie