CBŚP rozbiło gang pseudokibiców "PsychoFans". Mieli zapas amunicji i gotówki

Polska
CBŚP rozbiło gang pseudokibiców "PsychoFans". Mieli zapas amunicji i gotówki
CBŚP

CBŚP zatrzymało trzy osoby, a trzy kolejne doprowadziło z zakładów karnych na przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej w Katowicach. Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów "PsychoFans", a dwie osoby odpowiedzą za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz podała w środę, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dot. działalności grupy przestępczej "PsychoFans". Postępowanie nadzoruje katowicka Prokuratura Krajowa.

 

Kolejne trzy osoby na przesłuchania w charakterze podejrzanych doprowadzono z zakładów karnych.

 

ZOBACZ: Rozbito grupy przestępcze handlujące podrobionymi lekami

 

- Działania przeprowadzono pod koniec stycznia na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych, oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce – poinformowała rzeczniczka biura śledczego.

 

Kilku pseudokibiców tymczasowo aresztowanych

 

Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych, natomiast trzeci z zatrzymanych i trzy osoby doprowadzone z zakładów karnych usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy.

 

Na wniosek oskarżyciela sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Rafała L., Jerzego K., Grzegorza O., Tadeusza P. oraz Grzegorza B.

 

Jak podała nadkom. Jurkiewicz, wspólne śledztwo przez PK i CBŚP prowadzone jest "od wielu miesięcy". Członkowie wywodzącego się ze Śląska gangu "PsychoFans" mieli działać w latach 2014–2017 przede wszystkim na terenie Chorzowa, Katowic i Krakowa.

 

Gang miał wyłudzić niemal 90 tys. litrów oleju napędowego

 

Członkowie grupy mieli dopuszczać się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozbojów, oszustw, porwań, podrabiali dokumenty i handlowali narkotykami.

 

ZOBACZ: Pijany 80-latek spowodował kolizję z radiowozem

 

- Materiał dowodowy wskazuje, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tys. litrów oleju napędowego – podała policjantka.

 

Jak dodali śledczy, dotychczas prokurator oskarżył 108 członków zorganizowanej grupy przestępczej, natomiast aktualnie w śledztwie występuje 57 podejrzanych.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie