Uderzenie w gang narkotykowy. Wśród zatrzymanych szef pseudokibiców Elany Toruń

Polska
Uderzenie w gang narkotykowy. Wśród zatrzymanych szef pseudokibiców Elany Toruń
CBŚP
Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn w związku ze śledztwem dotyczącym działalności narkotykowego gangu.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, m.in. Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Elany Toruń. Wśród zatrzymanych jest Krystian K., ps. Tyson. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała w czwartek, że funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn w związku ze śledztwem dotyczącym działalności narkotykowego gangu. Stało się to na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

 

Zatrzymany "szef kiboli Elany Toruń"

 

Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy, Łodzi, Gdańska i Torunia. Policjantów z biura śledczego wspierali antyterroryści. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, wśród ujętych mężczyzn znalazł się Krystian K., "Tyson", nazywany przez media "szefem kiboli Elany Toruń".

 

ZOBACZ: CBŚP i KAS rozbiły nielegalną fabrykę tytoniu. 10 osób zatrzymanych

 

"Podczas przeszukań miejsc użytkowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości" – podała nadkom. Jurkiewicz. W jednym z mieszkań była również maczeta.

 

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany. Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. "Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd" – poinformował Dział Prasowy PKT.

 

WIDEO: Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców

  

 

Przemyt z Hiszpanii do Polski

 

Z ustaleń śledztwa prowadzonego przez mazowiecką PKT i CBŚ wynika, że członkowie rozpracowywanej grupy przestępczej w latach 2014-2018 przemycali z Hiszpanii do Polski marihuanę. "Mogli rozprowadzić na terenie kraju nawet kilka ton narkotyków" – podała Prokuratura Krajowa.

 

W skład zorganizowanej grupy przestępczej wchodzili pseudokibice różnych klubów m.in. Widzewa Łódź, Elany Toruń i Legii Warszawa. Dotychczas w śledztwie prokurator przedstawił ponad sto zarzutów 41 podejrzanym, a do sądów skierowano już cztery akty oskarżenia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie