Europejska Agencja Kosmiczna rekrutuje pierwszy raz od 11 lat. Mile widziane kobiety

Świat
Europejska Agencja Kosmiczna rekrutuje pierwszy raz od 11 lat. Mile widziane kobiety
Twitter/ ESA
Europejska Agencja Kosmiczna poszukuje astronautów

Chcesz zostać astronautą? Nic prostszego. Wystarczy odpowiedzieć na ogłoszenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po raz pierwszy od 11 lat poszukiwani są nowi pracownicy. Rekrutacja otwarta jest dla wszystkich, ze szczególnym wskazaniem na kobiety.

"Aby pójść dalej niż kiedykolwiek wcześniej, musimy spojrzeć szerzej niż kiedykolwiek wcześniej" - napisał w oświadczeniu Jan Wörner, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

 

Aplikacje można wysyłać od 31 marca do 28 maja przez oficjalną stronę Agencji. By zwiększyć różnorodność płci w szeregach, ESA do wysyłania CV szczególnie zachęca kobiety.

 

ZOBACZ: Historyczna decyzja NASA. Człowiek wróci na Księżyc


"Ten proces rekrutacyjny jest pierwszym krokiem i nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących latach obserwować rozwój agencji we wszystkich obszarach eksploracji kosmosu oraz innowacji, wraz z naszymi międzynarodowymi partnerami" - czytamy.

 

Sześcioetapowy proces

 

ESA chętnie przyjmie zgłoszenia od przedstawicieli wszystkich grup społecznych - bez względu na pochodzenie, wiek, płeć, historie oraz niepełnosprawność fizyczną.

 

"Aby to marzenie stało się rzeczywistością, wraz z rekrutacją astronautów uruchamiamy Parastronaut Feasibility Project" - podkreślił w komunikacie David Parker odpowiedzialny za nabór.

 

 

Kandydaci przejdą sześcioetapową rekrutację, której koniec zaplanowano na październik 2022 roku. Muszą być obywatelami państwa członkowskiego ESA, mierzyć od 153 do 190 cm wzrostu oraz mówić i czytać po angielsku.

 

Preferowani medycy i inżynierowie

 

Agencja wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych w dziedzinie nauk przyrodniczych, inżynierii lub medycyny. Preferuje osoby z co najmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym w pokrewnej dziedzinie.

 

Powinny być one w dobrej kondycji fizycznej, najlepiej w wieku od 27 do 37 lat.

ac/sgo/ cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie