Samolot ze 120 dziewczętami na pokładzie przyleciał do NASA

Świat
Samolot ze 120 dziewczętami na pokładzie przyleciał do NASA
Delta

Linie lotnicze Delta zorganizowały niecodzienną podróż dla dziewcząt, aby zachęcić je do robienia kariery w lotnictwie. 120 dziewcząt odwiedziło centrum załogowych lotów kosmicznych NASA w Houston.

Delta lata codziennie z Salt Lake City do Houston. W zeszłym tygodniu linie lotnicze zabrały 120 dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat do Johnson Space Center NASA na Międzynarodowy Dzień Dziewcząt w Lotnictwie. 

 

Kobieta pilot, stewardesa i pracownik wieży kontrolnej

 

Jak wyjaśnili przedstawiciele firmy w wydanym oświadczeniu, inicjatywa miała na celu zachęcenie większej liczby kobiet do wejścia na pole zdominowane przez mężczyzn.

 

Dziewczyny przybyły z okolicznych szkół, w których realizowany jest program nauczania oparty na wzroście konkurencyjności w obszarze technologii. Na pokładzie i za sterami samolotu towarzyszyły im również kobiety, dzięki czemu uczennice mogły przekonać się, że panie świetnie sobie radzą w zawodach zdominowanych przez mężczyzn. Damska ekipa pracowała nie tylko w powietrzu, ponieważ kobiety w wieży kontrolnej wydawały instrukcje pilotkom.

 

Uczennice zwiedziły NASA Mission Control i zjadły lunch z astronautką i inżynierem kosmicznym Jeanette Epps.

 

Nic tak nie inspiruje, jak dobry przykład

 

- Uważamy, że kobiety wnoszą ogromny wkład w rozwój lotnictwa, dlatego dążymy do zwiększenia ich reprezentacji w naszych szeregach - powiedział Beth Poole, dyrektor generalny ds. rozwoju programów pilotażowych, który od 2015 r. koordynuje program wyrównywania szans pod względem płci. - Liczymy na to, że młode dziewczęta, które dziś zabieramy na pokład za 10 lat będą pilotami w kokpicie Delta, inspirując kolejne pokolenia - dodał.

 

Według danych firmy, obecnie kobiety stanowią 5% pilotów oraz 7,4% zatrudnionych w ciągu ostatnich czterech lat.

 

Dzień Dziewcząt w Lotnictwie jest przedsięwzięciem o zasięgu ogólnoświatowym, a organizatorzy twierdzą, że w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, w krajach Afryki, oraz w Azji i Europie uczestniczyło w nim ponad 20 000 osób.

emi/bas/ CNN, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie