Seria wypadków na trasie S8. Zderzenia samochodów w śnieżycy

Polska
Seria wypadków na trasie S8. Zderzenia samochodów w śnieżycy
Mazowiecka Policja
W poniedziałek doszło do kilku zdarzeń drogowych w okolicach węzła Lucynów na trasie S8 (woj. mazowieckie).

Bardzo trudne warunki drogowe na S8 z Warszawy do Białegostoku doprowadziły na mazowieckim odcinku trasy do serii wypadków. Nikt nie został poważnie poszkodowany, ale droga była przez wiele godzin zablokowana, albo przejazd nią był znacznie utrudniony. Do podobnych zdarzeń dochodziło w poniedziałek w całej Polsce.

Po południu dojazd z Warszawy do Wyszkowa, który w normalnych warunkach zajmuje kilkadziesiąt minut, zajmował nawet trzy godziny.

 

Do kilku wypadków doszło w poniedziałek po południu w okolicach węzła Lucynów i Wyszkowa na trasie S8 na Mazowszu. W padającym śniegu, na przykrytej warstwą śniegu nawierzchni zderzyło się kilka pojazdów. Według policji były to odrębne zdarzenia.

 

Wypadki na północno-wschodnim Mazowszu

 

Po kolizji w okolicy Skuszewa policja zaleciła kierowcom objazd węzłem Skuszew/Sokołów Podlaski drogą krajową nr 62 w stronę Łochowa i drogą krajową nr 62 w kierunku Wyszkowa, następnie ul. Warszawską do Lucynowa, dalej drogą serwisową do Węzła Mostówka, a następnie wjazdem na trasę S8 w stronę Warszawy. Utrudnienia trwały przez kilka godzin.

 

 

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA poinformował, że wskutek kolizji czterech aut osobowych utrudniony był ruch na S8 na odcinku Wyszków - Radzymin w pobliżu wsi Lucynów. Droga była całkowicie przejezdna dopiero około godz. 19.

 

GDDKiA informowała że doszło tam do czterech kolizji. Miały one miejsce na wysokości obwodnicy Wyszkowa na pasie w kierunku Warszawy.

 

ZOBACZ: Mróz, śnieg, zamiecie. Przed nami trudny tydzień

 

Nikt nie został ranny, a całkowicie zablokowany został jeden pas jezdni w kierunku stolicy. Utrudnienie trwało około 2 godz.

 

 

Z kolei na odcinku Ostrów Mazowiecka - Wyszków we wsi Dybki doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Zablokowany został jeden pas w kierunku Warszawy. Utrudnienia w tym miejscu trwały około 2 godziny.

 

Wcześniej na odcinku S8 pomiędzy Markami a Ostrowią Mazowiecką na wysokości Wyszkowa samochód osobowy uderzył w bariery. W tym wypadku ranna została jedna osoba. Zablokowany został prawy pas jezdni w kierunku Białegostoku. Utrudnienia występowały tam przez około dwie godziny.

 

Do podobnego zdarzenia doszło w Deskurowie między Wyszkowem a Markami na tej samej trasie, gdzie auto uderzyło w bariery. Nikt nie został ranny.

 

Prawie 1600 pługopiaskarek na drogach

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, ze w niemal wszystkich województwach w kraju opady śniegu bądź deszczu ze śniegiem utrudniają jazdę. Na drogi wyjechało 1567 pojazdów odśnieżających. Drogowcy zaapelowali o dostosowanie prędkości do panujących warunków.

 

ZOBACZ: Ostrzeżenia IMGW: śnieg, wiatr i mróz. Czeka nas ciężka noc

 

Na drogach powstaje błoto pośniegowe, przez co może być bardzo ślisko - podała GDDKiA apelując o ostrożną jazdę.

 

GDDKiA utrzymuje ok. 20 tys. km dróg krajowych, przy czym - jak wyjaśnia - odcinki dróg krajowych, poza autostradami i drogami ekspresowymi, przechodzące przez miasta na prawach powiatu w ich granicach utrzymywane są przez służby podległe ich prezydentom.

 

Bardzo dużo urazów u pieszych  

 

Uważać muszą również piesi na chodnikach. Od soboty do poniedziałku, do godz. 10 dyspozytornie medyczne na Mazowszu zarejestrowały łącznie 348 urazów, w tym 45 złamań - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

 

W stolicy - a także w wielu regionach Polski - wiele chodników i traktów pieszych jest oblodzonych, a tam, gdzie śnieg rozmarzł, jest bardzo ślisko.

 

Pogodna w najbliższych godzinach nie ulegnie znacznej poprawie. Nadchodząca noc nadal będzie mroźna z temperaturą minimalną od -18 st. C w kotlinach sudeckich, ok. -12 st. C w centrum kraju, do - 6 st. C na krańcach południowo-wschodnich i nad morzem - powiedział synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Dodał, że spodziewane są dalsze opady śniegu.

 

hlk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie