Ksiądz sugerował użycie kabla wobec dzieci. Kuria kazała mu usunąć profil na Facebooku

Polska
Ksiądz sugerował użycie kabla wobec dzieci. Kuria kazała mu usunąć profil na Facebooku
Google Street View
Ksiądz zamieścił w internecie post, który wywołał falę oburzenia. Teraz przeprasza

Ksiądz z parafii w Jeruzalu (woj. łódzkie) zwrócił się w mediach społecznościowych do rodziców młodzieży, która uczestniczy w protestach przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Zasugerował, że mogą oni "kablem przywrócić dziecku ustawienia fabryczne". Teraz opublikował oświadczenie, natomiast kuria łowicka kazała mu usunąć profil na Facebooku.

"Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne. Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne" - napisał we wtorek w mediach społecznościowych ksiądz Dariusz Drzewiecki, pełniący posługę w parafii w Jeruzalu, dołączając zdjęcie kabla.

 

"Oświadczam niniejszym, że mój wpis z dn. 02 lutego 2021 r. na portalu Facebook nie był kierowany intencją nawoływaniem do popełnienia przestępstwa względem młodzieży. Publikacja okazała się jednak wielce niestosowna i nieprzemyślana, a jej skutki niewspółmierne do zamiarów" - przekazał w czwartkowym oświadczeniu, które zamieszczono na stronach kurii.

 

"Usunę niestosowne treści"

 

Przeprosił też wszystkie osoby, które "poczuły się dotknięte i urażone tym wpisem". "Oświadczam jednocześnie, że usunę wszystkie niestosowne treści z profilu Facebook" - zaznaczył. 

 

Do sprawy księdza wcześniej odniosła się kuria łowicka. "Kuria Biskupia w żaden sposób nie utożsamia się z prywatnymi poglądami i wypowiedziami Księdza Dariusza niezgodnymi z nauczaniem Kościoła i aktualnie obowiązującym porządkiem prawnym, ubolewa nad zaistniałym zdarzeniem, oraz wydaje zakaz publicznych wypowiedzi w mediach społecznościowych". 

 

ZOBACZ: Ksiądz kazał młodzieży podpisać deklarację. "Nie popieram Strajku Kobiet"

 

Internauci już wcześniej zgłosili kontrowersyjny wpis administracji portalu. Post został przez nią usunięty, ale w sieci pozostały zrzuty ekranu zrobione przez użytkowników. Sytuację skomentowała m.in. psycholog rozwojowa Dorota Zawadzka. "Przypominam o tym, że 1 sierpnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, gdzie wyraźnie jest sformułowany zakaz bicia dzieci. W Polsce dzieci bić nie wolno!!" - napisała.

 

Pewnien pan, wykonujący zawód odpowiedzialności społecznej czyli ksiądz postanowił udzielić rodzicom nastolatkow...

Opublikowany przez Dorotę Zawadzką Wtorek, 2 lutego 2021

 

Zawiadomienie o "nakłanianiu do przestępstwa"

 

Złożenie zawiadomienia o "publicznym nakłanianiu do popełnienia przestępstwa" zapowiedział Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Młodszym czytelnikom wyjaśniamy - to jest kabel do zasilania urządzeń w rodzaju np. prodiża. Niektórzy prymitywni ludzie uważają, że bicie nim dzieci ma właściwości wychowawcze" - napisali przedstawiciele organizacji.

 

KSIĄDZ NAMAWIA DO BICIA DZIECI I MŁODZIEŻY Młodszym czytelnikom wyjaśniamy - to jest kabel do zasilania urządzeń w...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Wtorek, 2 lutego 2021

 

Przypominają, że to nie pierwszy raz, gdy ksiądz Dariusz Drzewiecki zamieszcza w internecie kontrowersyjne treści. Duchowny, administrujący stroną "Jeruzal Jeruzal", już wcześniej dał się poznać jako przeciwnik "tęczowej zarazy". "Staramy się, jak możemy, powstrzymać tęczową zarazę przez różaniec. Kiedy zrozumiecie, że przegraliście tę wojnę, chociażby przez to, że się nie rozmnażacie?" - napisał wówczas ksiądz.

 

"POWSTRZYMAĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ" - CZY TE SŁOWA KSIĘDZA TO MOWA MIŁOŚCI? "Tęczową zarazą" nazywa lesbijki i gejów ksiądz...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Czwartek, 19 marca 2020

 

"To był czarny humor"

 

Po fali krytyki ksiądz Dariusz Drzewiecki odpowiedział za pośrednictwem prowadzonej przez siebie strony. Utrzymuje, że to była "forma czarnego humoru", za który bierze pełną odpowiedzialność.

 

Uff zmasowany atak na mnie 😀 Godzinę blokowałem lewicujących przyjaciół... Nie odebrałem dziesiątki...

Opublikowany przez Jeruzala Jeruzal Wtorek, 2 lutego 2021

 

Podkreślił, że dla niego "obrona życia jest ważniejsza od kapłaństwa". Zaznaczył, że "za pszeniczne ziarno prawdy trzeba płacić". "Dla walki z aborcją, czyli morderstwem, poświęcam swój spokój" - napisał duchowny.

msl/grz/ "Głos Skierniewic i Okolic", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie