Ksiądz kazał młodzieży podpisać deklarację. "Nie popieram Strajku Kobiet"

Polska
Ksiądz kazał młodzieży podpisać deklarację. "Nie popieram Strajku Kobiet"
pixabay
Proboszcz parafii w Ropicach Polskich kazał podpisać dzieciom kontrowersyjne oświadczenie

Przed przystąpieniem do bierzmowania młodzież z Ropicy Polskiej (Małopolskie) ksiądz zobowiązał młodzież do podpisania kontrowersyjnej deklaracji. Aby otrzymać sakrament, dzieci zostały zobowiązane do oświadczenia, że nie popierają postulatów "Strajku Kobiet".

"Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. strajku kobiet" - tak zaczyna się oświadczenie, które przekazał dzieciom proboszcz lokalnej parafii w Ropicy Polskiej. Uczniowie ze szkoły podstawowej przed przystąpieniem do bierzmowania muszą podpisać deklarację, aby otrzymać sakrament.

 

Mają usunąć zdjęcia z Facebooka

 

Rodzice dzieci o sprawie poinformowali lokalne media. Historia została opisana przez portal gorlice24.pl. Redakcja opublikowała zdjęcia kartki, którą dzieci otrzymały od proboszcza.

 

Popatrzcie na skandaliczne traktowanie młodych ludzi w Ropicy Polskiej, którzy zmuszani są przez księdza do podpisywania specyficznego oświadczenia!

Opublikowany przez GORLICE24.pl Poniedziałek, 25 stycznia 2021

 

Ksiądz domaga się od dzieci, aby nie popierały "postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary". Wymaga od nich też usunięcia z Facebooka treści i zdjęć dotyczących "Strajku Kobiet" - "Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu ..." – czytamy.

 

Bez kontaktu z parafią

 

W oświadczeniu dzieci mają także przeprosić, jeżeli wspierały "Strajk Kobiet", za nierozsądne zachowania.

 

ZOBACZ: Ksiądz miał zaatakować policjantów. Sprawą zajęła się prokuratura

 

"Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO" - napisano.

 

Polsatnews.pl kilkukrotnie próbował skontaktować się z parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej, gdzie służy ksiądz. Bezskutecznie. 

rsr/zdr/ gorlice24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie