"Czarny humor" księdza ws. Strajku Kobiet. "Kablem możecie przywrócić dziecku ustawienia fabryczne"

Polska
"Czarny humor" księdza ws. Strajku Kobiet. "Kablem możecie przywrócić dziecku ustawienia fabryczne"
pixabay/Zdj. ilustracyjne
Ksiądz zamieścił w internecie post, który wywołał falę oburzenia

Ksiądz z parafii w Jeruzalu (woj. łódzkie) opublikował w mediach społecznościowych wpis, który wywołał falę krytyki. Duchowny zwrócił się w nim do rodziców młodzieży, która uczestniczy w protestach przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Zasugerował, że mogą oni "kablem przywrócić dziecku ustawienia fabryczne". Jak tłumaczył, była to forma "czarnego humoru".

"Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne. Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne" - napisał w mediach społecznościowych ksiądz Dariusz Drzewiecki, pełniący posługę w parafii w Jeruzalu, dołączając zdjęcie kabla.

 

ZOBACZ: Ksiądz kazał młodzieży podpisać deklarację. "Nie popieram Strajku Kobiet"

 

Internauci zgłosili kontrowersyjny wpis administracji portalu. Post został przez nią usunięty, ale w sieci pozostały zrzuty ekranu zrobione przez użytkowników. Sytuację skomentowała m.in. psycholog rozwojowa Dorota Zawadzka. - "Przypominam o tym, że 1 sierpnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, gdzie wyraźnie jest sformułowany zakaz bicia dzieci. W Polsce dzieci bić nie wolno!!" - napisała.

 

Pewnien pan, wykonujący zawód odpowiedzialności społecznej czyli ksiądz postanowił udzielić rodzicom nastolatkow...

Opublikowany przez Dorotę Zawadzką Wtorek, 2 lutego 2021

Zawiadomienie o "nakłanianiu do przestępstwa"

 

Złożenie zawiadomienia o "publicznym nakłanianiu do popełnienia przestępstwa" zapowiedział Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Młodszym czytelnikom wyjaśniamy - to jest kabel do zasilania urządzeń w rodzaju np. prodiża. Niektórzy prymitywni ludzie uważają, że bicie nim dzieci ma właściwości wychowawcze" - napisali przedstawiciele organizacji.

 

KSIĄDZ NAMAWIA DO BICIA DZIECI I MŁODZIEŻY Młodszym czytelnikom wyjaśniamy - to jest kabel do zasilania urządzeń w...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Wtorek, 2 lutego 2021

 

Przypominają, że to nie pierwszy raz, gdy ksiądz Dariusz Drzewiecki zamieszcza w internecie kontrowersyjne treści. Duchowny, administrujący stroną "Jeruzal Jeruzal", już wcześniej dał się poznać jako przeciwnik "tęczowej zarazy". "Staramy się, jak możemy, powstrzymać tęczową zarazę przez różaniec. Kiedy zrozumiecie, że przegraliście tę wojnę, chociażby przez to, że się nie rozmnażacie?" - napisał wówczas ksiądz.

 

"POWSTRZYMAĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ" - CZY TE SŁOWA KSIĘDZA TO MOWA MIŁOŚCI? "Tęczową zarazą" nazywa lesbijki i gejów ksiądz...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Czwartek, 19 marca 2020

 

"To był czarny humor"

 

Ksiądz Dariusz Drzewiecki odpowiedział za pośrednictwem prowadzonej przez siebie strony. Utrzymuje, że to była "forma czarnego humoru", za który bierze pełną odpowiedzialność.

 

Uff zmasowany atak na mnie 😀 Godzinę blokowałem lewicujących przyjaciół... Nie odebrałem dziesiątki...

Opublikowany przez Jeruzala Jeruzal Wtorek, 2 lutego 2021

 

Podkreślił, że dla niego "obrona życia jest ważniejsza od kapłaństwa". Zaznaczył, że "za pszeniczne ziarno prawdy trzeba płacić". "Dla walki z aborcją, czyli morderstwem, poświęcam swój spokój" - napisał duchowny.

 

Wydanie oświadczenia w sprawie zapowiedział rzecznik diecezji łowickiej ksiądz Zbigniew Kielan. Nie zostało jeszcze opublikowane.

rsr/prz/ "Głos Skierniewic i Okolic", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie