Ukrywała zakażenie koronawirusem przed rodziną. Wszyscy zmarli

Świat
Ukrywała zakażenie koronawirusem przed rodziną. Wszyscy zmarli
PAP/EPA/Luis Torres
W ciągu 42 dni zmarło pięć osób, w tym troje dzieci

Kobieta z Wenezueli ukrywała przed swoją rodziną pozytywny wynik testu na koronawirusa. Niedługo później wszyscy zachorowali na Covid-19. Niestety cała historia ma tragiczny finał - w ciągu 42 dni zmarło pięć osób, w tym troje dzieci.

36-letnia Verónica García Fuentes ze stanu Tachira w Wenezueli zachorowała w połowie grudnia ubiegłego roku. Kobieta zrobiła test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

 

36-latka odizolowała się od domowników, jednak postanowiła ukryć zakażenie przed swoją rodziną. Mężowi i dzieciom powiedziała, że jest chora na ciężki przypadek grypy. Według lokalnych mediów ukrywała diagnozę ze strachu.

 

Żona i mąż w szpitalu

 

O tym, że jest zakażona 36-latka powiedziała mężowi dopiero pod koniec grudnia. Chciała w ten sposób powstrzymać mężczyznę przed spotkaniem z rodziną, co miało uchronić krewnych przed infekcją.

 

W styczniu kobieta zachorowała na zapalenie płuc. Rodzina zdecydowała się przebadać. Szybkie testy nie wykazały jednak zakażenia koronawirusem.

 

ZOBACZ: Niemcy. Pacjent zmarł po ponownym zakażeniu koronawirusem. To trzeci taki przypadek

 

Dwa tygodnie później stan 36-latki znacznie się pogorszył i kobieta trafiła do szpitala. Wtedy ponownie przebadano jej rodzinę. Tym razem testy dały wynik pozytywny.

 

Kilka dni później do szpitala trafił mąż kobiety. Mężczyzna miał poważne objawy Covid-19. Mimo wysiłków lekarzy, życia kobiety i mężczyzny nie udało się uratować.

 

Śmierć dzieci

 

W tym samym czasie poważnie chorować zaczęły również dzieci pary. Przebieg choroby był na tyle ciężki, że cała trójka - 17-latek i 4-letnie bliźniaki - zmarły pod koniec stycznia. Rodzina zmarła więc 42 dni od pozytywnego wyniku testu u kobiety.

 

Władze medyczne w regionie w odpowiedzi na ten tragiczny przypadek podkreśliły potrzebę przestrzegania podstawowych środków ostrożności takich jak używanie maseczek ochronnych, mycie rąk i dystans społeczny.

 

ZOBACZ: Mutacje koronawirusa. "Na całym świecie jest ich ok. 4000"

 

Eksperci zalecają również zachowanie szczególnej czujności. "Wszystko, co wygląda jak Covid, to Covid, dopóki nie zostanie udowodnione coś przeciwnego" - powiedziała mediom miejscowa lekarka Amelia Fressen. 

 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z czwartku, od lutego 2020 roku w Wenezueli odnotowano 127 752 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarły 1 202 osoby. 

dk/sgo/ elmundo.es, newsweek.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie