Śnieg zalegał nad dachu. Runęła część namiotu nad lodowiskiem

Polska
Runęła część dachu nad lodowiskiem.

Zawaliła się część dachu namiotu nad lodowiskiem w ośrodku Jura Park w Bałtowie (woj. świętokrzyskie). Nikt nie ucierpiał. Powodem zdarzenia był zalegający na dachu śnieg.

Marcin Nyga rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach poinformował, że na miejscu było siedem zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

"Około godziny 13 w Jura Parku w Bałtowie doszło do zawalenia się części namiotu nad lodowiskiem. Namiot był wykonany na konstrukcji stalowej, pokryty brezentem. Pod wpływem ciężaru śniegu część tego namiotu zawaliła się do środka. Na szczęście w tym momencie nikogo tam nie było, ponieważ prowadzone były prace konserwacyjne. Nikt nie ucierpiał" - poinformował strażak.

 

Sprawa zostanie przekazana do powiatowego nadzoru budowlanego.

 

ZOBACZ: W lutym nawet -30 stopni. IMGW ostrzega

 

Na stronie ośrodka zamieszczono oświadczenie, w którym poinformowano, że z przyczyn technicznych od soboty do odwołania lodowisko będzie nieczynne. "Niestety z przyczyn technicznych od dziś 30 stycznia do odwołania lodowisko Szwajcarii Bałtowskiej będzie nieczynne. O ponownym otwarciu powiadomimy wkrótce. Przepraszamy za utrudnienia" - oświadczono.

 

 

Lodowisko w Bałtowie działa od piątku 15 stycznia. Właściciele ośrodka tłumaczą, że organizują tam zajęcia edukacyjne. Od soboty, 16 stycznia podobne odbywają się także na tamtejszym stoku narciarskim.

 

Od rana w regionie wystąpiły odpady śniegu. Miejscami są one intensywne. Synoptycy przestrzegają, że opady śniegu mogą przechodzić w marznący deszcz, powodujący gołoledź.

prz/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie