Minister zdrowia: w szkołach bez zmian do 14 lutego

Polska
Minister zdrowia: w szkołach bez zmian do 14 lutego
Polsat News
Dwa kolejne tygodnie nauki w szkołach będą się odbywały w tym samym reżimie - podał minister zdrowia.

Nie będzie na razie zmian w nauczaniu w szkołach. Tak jak dotąd uczniowie klas I-III będą uczyć się stacjonarnie w szkołach, a pozostali uczniowie - zdalnie. Minister zdrowia Adam Niedzielski dalsze decyzje uzależnił od wyników kolejnego badania przesiewowego nauczycieli, które pokaże, jak rozprzestrzenia się koronawirus wśród pedagogów uczących najmłodsze klasy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że "Etap odpowiedzialności" związany z obostrzeniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa potrwa do 14 lutego.

 

Będzie kolejne badanie nauczycieli

 

- Dokonaliśmy badania przesiewowego wśród nauczycieli. Zbadano 134 tys. nauczycieli w klasach 1-3 i stwierdziliśmy 2-procentowy udział zakażeń. Takie samo działanie podejmiemy w drugim tygodniu lutego, aby sprawdzić, jak rozprzestrzenia się koronawirus przy funkcjonowaniu szkoły i podjąć decyzje oparta na realnej wiedzy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach. Otwarte galerie, likwidacja godzin dla seniorów

 

Najwcześniej 14 lutego będzie podjęta decyzja, co do dalszego sposobu organizacji nauczania w szkołach.

 

WIDEO: zobacz konferencję ministra

  

 

Dwa tygodnie w szkołach bez zmian

 

Minister poinformował, że w kwestii nauczania sytuacja pozostaje bez zmian. - Stacjonarne nauczanie obowiązuje tylko w klasach I-III w szkołach podstawowych, a na pozostałych poziomach nauczania nadal obowiązuje edukacja zdalna - powiedział Niedzielski.

 

- Czyli dwa kolejne tygodnie będą się odbywały w tym samym reżimie - dodał minister.

 

ZOBACZ: Ogłoszono koniec godzin dla seniora. Jest data

 

Zaznaczył, że w kwestii nauczania, rząd przyjął "podejście ostrożne, konserwatywne, oparte na przekonaniu się, na dowodach, a nie tylko hipotezach (na temat tego - red.), jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w szkołach".

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie