Ogłoszono koniec godzin dla seniora. Jest data

Polska
Ogłoszono koniec godzin dla seniora. Jest data
Polsat News
Godziny dla seniorów zostaną zniesione od 1 lutego - podał minister zdrowia.

- Godziny dla seniorów będą zniesione od 1 lutego - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu podał, że w związku z otwarciem handlu o likwidację godzin dla najstarszych klientów prosili przedsiębiorcy. Według Niedzielskiego odejście od wydzielonych godzin umożliwiają postępy akcji szczepień dla najstarszej grupy obywateli, a sytuacja jego zdaniem stale się "poprawia".

Niedzielski zapowiedział, że od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Otwarte zostaną także instytucje kultury z wymogiem obecności maksymalnie 1 osoby na 15 m kw.

 

Od 1 lutego bez godzin dla seniorów

 

- Etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego. To kolejny okres, po którym będziemy podejmowali decyzje co dalej - poinformował. Ograniczenia nadal będą obowiązywać w hotelach i restauracjach. Spotkania i imprezy są ograniczone. Stoki narciarskie pozostaną zamknięte - powiedział Niedzielski.

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach. Otwarte galerie, likwidacja godzin dla seniorów

 

- Zwrócili się do nas przedsiębiorcy z apelem o zniesienie godzin dla seniora. Przychylamy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniorów zostają zniesione - powiedział Niedzielski.

 

WIDEO: zobacz konferencję ministra zdrowia

  

 

Postępują szczepienia dla najstarszych

 

- Ponieważ otwieramy cały handel, otwieramy go z taką intencją, że jest tam zachowany reżim sanitarny, mamy wymóg zachowania dystansu, wymóg noszenia maseczek, to również tutaj przychylimy się do tego apelu i godziny dla seniora zostają zniesione od 1 lutego - oświadczył polityk.

 

ZOBACZ: Strach przed lockdownem w Niemczech. Gorsze nastroje konsumentów

 

- Wydaje się, że też tak, jak postępują szczepienia w grupie seniorów będziemy mieli coraz bezpieczniejszą sytuację. I mamy realne argumenty, żeby iść w tym kierunku - dodał minister.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie