Kradzież szczepionek w miejscowości Iłowo-Osada. Zatrzymano podejrzewanego

Polska
Kradzież szczepionek w miejscowości Iłowo-Osada. Zatrzymano podejrzewanego
PAP/Tomasz Waszczuk
Z przychodni skradziono trzy fiolki szczepionki

Policjanci z Działdowa zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie szczepionek przeciwko COVID-19 i innym chorobom. Policjanci odzyskali skradzione szczepionki.

Trzy fiolki preparatu, którymi można było zaszczepić 18 osób, zniknęły w nocy z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie).

 

ZOBACZ: Kradzież szczepionek na koronawirusa. Zniknęły z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada

 

- W środę rano o godzinie 7:36 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu w niepublicznej przychodni w miejscowości Iłowo-Osada. Kradzież z włamaniem odkrył pracownik przychodni. Była tam wybita szyba - powiedziała polsatnews.pl sierż. szt. Justyna Nowicka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

 

Zginęły też inne leki

 

Jak dodała, "stwierdzono, że zginęły trzy fiolki szczepionki na koronawirusa, w sumie 18 dawek". Policja potwierdziła, że zginęły także szczepionki przeciw innym chorobom, a sprawcy weszli do przychodni przez okno, wyważając je.

 

- Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie - powiedziała rzeczniczka. Zabezpieczono m.in. odciski palców.

 

ZOBACZ: Szczepienie Zbigniewa Girzyńskiego. Leonard Krasulski: to zdrada, a dla zdrajców nie ma miejsca

 

W środę przed 14:00 poinformowano, że zatrzymano osobę podejrzewaną o kradzież. - Do zatrzymania doszło dosłownie przed chwilą. Na razie nie jesteśmy w stanie podać bliższych informacji - powiedziała sierż. szt. Justyna Nowicka.

 

W Iłowie-Osadzie mieszka ok. 3 tys. osób. Funkcjonuje jeden punkt szczepień, który w środę - z powodu włamania - jest nieczynny. 

prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie