Kradzież szczepionek na koronawirusa. Zniknęły z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada

Polska
Kradzież szczepionek na koronawirusa. Zniknęły z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada
PAP/EPA/LYNN BO BO/Zdj. ilustracyjne
Z przychodni niedaleko Działdowa ukradziono szczepionki

Z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada niedaleko Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) skradziono w nocy trzy fiolki szczepionki przeciwko Covid-19. Sprawę bada policja. Wiadomo, że poza specyfikiem chroniącym przed koronawirusem z placówki zniknęły także inne szczepionki. Na miejscu zabezpieczono ślady, m.in. odciski palców.

Trzy fiolki preparatu, którymi można było zaszczepić 18 osób, zniknęły w nocy z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa.

 

ZOBACZ: "To coś, o czym powinniśmy rozmawiać". Posłanka Lewicy o produkcji szczepionek w Polsce

 

- W środę rano o godzinie 7:36 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu w niepublicznej przychodni w miejscowości Iłowo-Osada. Kradzież z włamaniem odkrył pracownik przychodni. Była tam wybita szyba - powiedziała polsatnews.pl sierż. szt. Justyna Nowicka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

 

Zginęły też inne leki

 

Jak dodała, "stwierdzono, że zginęły trzy fiolki szczepionki na koronawirusa, w sumie 18 dawek". Policja potwierdziła, że zginęły także szczepionki przeciw innym chorobom, a sprawcy weszli do przychodni przez okno, wyważając je.

 

Jak poinformowało RMF FM, na podanie dawek zapisani już byli pacjenci, w związku z czym szczepienia będą musiały zostać przełożone. 

 

ZOBACZ: Dworczyk: do końca roku mamy zapewnione 85 mln dawek szczepionek

 

- Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie - powiedziała rzeczniczka.

 

W Iłowie-Osadzie mieszka ok. 3 tys. osób. Funkcjonuje jeden punkt szczepień, który w środę - z powodu włamania - jest nieczynny. 

prz/ml/wka/ polsatnews.pl, RMF FM, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie