Janusz Kowalski reaguje na przeprosiny Jadwigi Emilewicz

Polska
Janusz Kowalski reaguje na przeprosiny Jadwigi Emilewicz
Jakub Kaminski/ /East News
Janusz Kowalski

- Wierzę, że pani wicepremier Jadwiga Emilewicz zrobi jeszcze dużo dobrego dla Polski. Jeśli mogę jej w tym pomóc, to może na mnie w pełni liczyć – powiedział Interii wiceminister Janusz Kowalski, który wcześniej krytykował wyjazd posłanki i jej synów na narty w środku pandemii. Emilewicz w wywiadzie dla Interii przeprosiła za tę sytuację.

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Interią przekonuje, że jej wyjazd z dziećmi na narty w środku pandemii był niepotrzebny.

 

"Niestety, mama wygrała we mnie z posłanką. I choć wiem, że to nie jest żadne usprawiedliwienie, ale pomyślałam, że skoro przez te ostatnie pięć lat spędzałam tak bardzo mało czasu z dziećmi, a wszystko jest zgodne z przepisami, to mogę jechać" - powiedziała Interii Emilewicz.

 

- Najważniejsze słowo, jakie może paść z ust polityka, zostało wypowiedziane. Tym słowem jest "przepraszam". To jest w tym wszystkim najważniejsze - przekonuje Janusz Kowalski.

 

ZOBACZ: Terlecki: możliwe zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiS

 

Wcześniej polityk Solidarnej Polski krytykował Jadwigę Emilewicz. Nie tylko on, bo podobne zdanie zajmowała większość polskich polityków. W wywiadzie dla Interii Emilewicz odniosła się do słów Kowalskiego sprzed kilku tygodni. Napisał wówczas na Twitterze, że "pycha kroczy przed upadkiem. Politycy nie są żadną specjalną kastą, która ma specjalne przywileje i której wolno więcej".

 

INTERIA: Janusz Kowalski: Jadwiga Emilewicz może na mnie liczyć

 

- Nie ze wszystkim zgadzam się z ministrem Kowalskim, ale w tym wypadku akurat tak. Przyjmuję jego słowa z pokorą - podkreśliła Emilewicz w rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim.

 

- Mamy z wicepremier Emilewicz różne wrażliwości, ale stanowi to o sile Zjednoczonej Prawicy. Jestem przekonany, że w jej ramach zrobimy absolutnie wszystko, by nie dopuścić PO, PSL i Hołowni do władzy. Jestem otwarty na wypracowywanie pozytywnych rozwiązań dla Polski z panią poseł, która ma bardzo dużą wiedzę w tematach gospodarczych - przekonuje Kowalski.

 

ZOBACZ: Ozdoba o wyjeździe Emilewicz w góry: absolutnie niedopuszczalne

 

Wiceminister aktywów państwowych jednocześnie zaskakuje, bo mimo wcześniejszej krytyki dziś wyciąga rękę do posłanki.

- Wierzę, że pani wicepremier Emilewicz zrobi jeszcze dużo dobrego dla Polski. Jeśli mogę jej w tym pomóc, to może na mnie w pełni liczyć - zapewnia Kowalski.

Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie