"Żeby żaden poseł z PO nie odszedł". Życzenia na 20. urodziny Platformy Obywatelskiej

Polska
"Żeby żaden poseł z PO nie odszedł". Życzenia na 20. urodziny Platformy Obywatelskiej
Polsat News
24 stycznia PO obchodzi 20. urodziny

Powrotu do korzeni, przezwyciężenia kryzysu, bycia dobrą i merytoryczną opozycją oraz by żaden poseł w tym roku nie opuścił PO - takie życzenia politycy w "Śniadaniu w Polsat News" złożyli obchodzącej 20. urodziny Platformie Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska 24 stycznia obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji politycy różnych ugrupowań złożyli życzenia przedstawicielom  partii. 

 

"Powrotu do korzeni" i "przezwyciężenia kryzysów"

 

- Platforma Obywatelska, to z mojej perspektywy ciekawa partia, dlatego, że ona zaczynała 20 lat temu w kilku punktach od postulatów podobnych, jak dzisiaj głosi Konfederacja - powiedział Krzysztof Bosak (Konfederacja). Wymienił m.in. konserwatywny liberalizm, podejście pro gospodarcze, obronę wartości, na których została zbudowana cywilizacja zachodnia, w tym wartości chrześcijańskich.

 

ZOBACZ: Kaczyński: Platforma Obywatelska poszła w stronę lewackiego ekstremizmu

 

- Dziś tego wszystkiego Platforma już nie reprezentuje. Ja mogę po prostu życzyć, żeby wróciła do korzeni, żeby stała się partią obywatelską reprezentującą dobrze pojęte wartości cywilizacji zachodniej - powiedział. 

 

- Życzę Platformie, żeby przezwyciężyła kryzysy i żeby szła do przodu mocną nogą. Licząc na to, że kiedyś Lewica, rozdając karty, będzie mogła powiedzieć: Platformo, jesteś potrzebna - mówił z kolei poseł Krzysztof Gawkowski (Lewica).

 

WIDEO: Politycy złożyli Platformie Obywatelskiej życzenia z okazji 20 urodzin

  

 

- Ja też życzę tego, aby Platforma - jako ta lewicowa siła w Polsce - była formacją, która z czasem z posłem Gawkowskim znajdzie się w jednym obozie politycznym, bo mam wrażenie, że od wielu lat ku temu właśnie zmierza Platforma Obywatelska - powiedział poseł Artur Soboń (PiS)

- Dobra opozycja, merytoryczna opozycja jest potrzebna w każdym demokratycznym państwie prawnym i tego życzyłbym Platformie Obywatelskiej, żeby była dobrą, merytoryczną opozycją. Taką, która przedstawia pomysły, rozwiązania, a nie tylko taką, która stara się w każdym momencie pokazywać jak bardzo różni się od rządu, co w wielu przypadkach jest dość kuriozalne - mówił Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. 

 

Życzenia dla "wrogo zaprzyjaźnionego" koalicjanta


Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że Platforma przez wiele lat była ich "wrogo-zaprzyjaźnionym koalicjantem". - Życzymy Platformie dobrze, a przede wszystkim w tym roku życzę, żeby żaden poseł z Platformy nie odszedł i żeby osiągała sukcesy - dodał.

 

ZOBACZ: Joanna Mucha dołącza do Polski 2050 Szymona Hołowni

 

Izabela Leszczyna (PO) zaprosiła wszystkich na wirtualną konwencję Platformy Obywatelskiej oraz debaty programowe. Dodała, że późną wiosną PO przedstawi program, z którym "zwycięży w kolejnych wyborach". - I Polska znowu zacznie doganiać Unię Europejską tak szybko, jak wtedy, kiedy my rządziliśmy, a nie będzie w "ogonach" tak, jak jest niestety dzisiaj - dodała. 

pgo/grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie