Kaczyński: Platforma Obywatelska poszła w stronę lewackiego ekstremizmu

Polska
Kaczyński: Platforma Obywatelska poszła w stronę lewackiego ekstremizmu
PAP/Marcin Obara
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

- Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - ocenił prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Wywiad z liderem Zjednoczonej Prawicy dotyczy m.in. układu sił politycznych na koniec 2020 roku

Jak zapowiedział dziennik, cała rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w niedzielny wieczór. Ma ona dotyczyć m.in., czy "nie tworzy się nowy pomysł na pokonanie PiS w wyborach".

 

Pierwsza obserwacja - jak napisano w zapowiedzi wywiadu - dotyczy samego PiS. - Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo – to jest oczywiste - mówi Kaczyński.

 

ZOBACZ: Sondaż: 13,3 proc. - Morawiecki wygranym sporu o budżet UE; 4,4 proc. - Ziobro

 

Z kolei druga obserwacja dotyczy już samego kursu, który obrała Platforma Obywatelska. - Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - przyznał lider PiS.

 

"Wszystko jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy"

 

Wicepremier zastanawia się także, czy tworzy się nowy układ opozycji. - Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy - podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy.

 

"Rzeczpospolita" przywołuje na końcu zapowiedzi wywiadu z prezesem PiS, że w ostatnim czasie wielu ważnych polityków PO z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim na czele przyznało, iż wspiera liberalizację prawa antyaborcyjnego, ale inni, w tym były szef partii Grzegorz Schetyna, się z tym nie zgadzają. 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie