Tłuszcz: chciał zgwałcić znajomą i jej matkę

Polska
Tłuszcz: chciał zgwałcić znajomą i jej matkę
policja.pl
Policja zatrzymała 55-letniego mężczyznę, który próbował zgwałcić znajomą

Policjanci z Tłuszcza (Mazowieckie) zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który wdarł się do domu swojej znajomej, zagroził zgwałceniem jej i jej matki, oraz usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego i groził śmiercią, przykładając do szyi śrubokręt - przekazał rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Aspirant sztabowy Tomasz Sitek poinformował, że policjanci z Tłuszcza otrzymali zgłoszenie o bezprawnym wtargnięciu mężczyzny do domu jednej z mieszkanek tej gminy. - Na miejsce niezwłocznie udał się patrol prewencji - podkreślił policjant.

 

Groził, że zgwałci jej matkę

 

Wskazał, że na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą kobietę, jej córkę oraz trzech mężczyzn. - Jak się okazało, jednym z nich był brat poszkodowanej kobiety i jej sąsiad. Trzeci to osoba ujęta przez nich, która kilka minut wcześniej wdarła się do domu kobiet - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Łódź. Gwałt i zabójstwo nastolatki sprzed 32 lat. Sprawę rozwiązało policyjne Archiwum X

 

- Jak ustalili policjanci, 55-latek przyszedł do miejsca zamieszkania swojej znajomej. Gdy ta nie chciała go wpuścić do środka, ten uderzył ją w twarz, po czym wszedł do środka. Mężczyzna zagroził kobiecie gwałtem, oświadczył również, że jak będzie stawiała opór, to zgwałci jej matkę, która również przebywała w domu. Mężczyzna siłą wepchnął starszą z kobiet do łazienki, po czym próbował doprowadzić swoją znajomą do obcowania płciowego - relacjonował.

 

Przystawił jej śrubokręt do szyi

 

Wyjawił, że starszej z kobiet udało się uwolnić. Wezwała pomoc i powiadomiła policjantów. - Gdy brat kobiety, którą zaatakował 55-latek wraz z sąsiadem usiłowali jej pomóc, ten przystawił jej śrubokręt do szyi i zagroził jej pozbawieniem życia. Mężczyznom udało się obezwładnić napastnika - powiedział dodając, że po przyjeździe policji mężczyzna został zatrzymany.

 

ZOBACZ: Peter Nygard oskarżony o gwałty i przestępstwa finansowe. Jest magnatem na rynku odzieży

 

- Zebrany materiał dowodowy, w tym przesłuchanie poszkodowanych kobiet i świadków pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie siedmiu zarzutów m.in. groźby zgwałcenia i pozbawienia życia, pozbawienia wolności, zakłócenia miru domowego i naruszenia nietykalności cielesnej - podał.

 

Decyzją sądu 55-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może grozić do 12 lat więzienia.

rsr/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie