11 lat więzienia za gwałt w Jarocinie. "Nikt nie zareagował"

Polska
11 lat więzienia za gwałt w Jarocinie. "Nikt nie zareagował"
Polsat news/ zdj. ilustracyjne
Kobieta została zgwałcona, o czym telefonicznie zawiadomiła policję

Na 11 lat bezwzględnego więzienia został skazany mieszkaniec Jarocina za zgwałcenie 39-latki - poinformował w rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Kobieta wzywała pomocy, ale nikt jej nie pomógł, choć do gwałtu doszło przy ruchliwej drodze.

Przed Sądem Rejonowym w Jarocinie zakończył się proces 32-latka oskarżonego o zgwałcenie kobiety. Groziło mu 12 lat więzienia, usłyszał wyrok 11 lat. Musi zapłacić pokrzywdzonej nawiązkę 100 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Do gwałtu doszło w Jarocinie 23 lipca 2019 roku po godz. 22 na chodniku wzdłuż drogi krajowej. Przejeżdżali nią kierowcy, którzy widzieli kobietę szarpiącą się z mężczyzną.

 

Nikt nie udzielił pomocy

 

- Nikt nie zareagował. Kiedy poszkodowanej udało się uciec, wybiegła na środek ulicy. Zatrzymała pojazd. Jeden z kierowców uchylił szybę w samochodzie i kiedy kobieta poprosiła go o pomoc, zamknął szybę i odjechał. Nawet nas nie poinformował - mówiła wówczas rzecznik jarocińskiej policji st. asp. Agnieszka Zaworska.

 

ZOBACZ: Tortury, gwałt i usiłowanie zabójstwa. 33-latkowi grozi dożywocie

 

Kobieta została zgwałcona, o czym telefonicznie zawiadomiła policję.

 

- Patrol udał się na miejsce i zastał tam pokrzywdzoną, która opisała sprawcę. Policjanci zaczęli poszukiwania i po kilkudziesięciu minutach zatrzymali mężczyznę - mówił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

 

ZOBACZ: Zbiorowy gwałt na autostradzie. Szef policji obwinił ofiarę

 

Biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili czynu oskarżony był poczytalny i wiedział, co robi. Mężczyzna przyznał się do winy. O wyjście na wolność będzie mógł się ubiegać po 9 latach. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami

laf/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie