Pracownik ugniatał ciasto do pizzy... penisem. Właściciel lokalu wezwany do sanepidu

Polska
Pracownik ugniatał ciasto do pizzy... penisem. Właściciel lokalu wezwany do sanepidu
Pixabay
Wczoraj w tym lokalu odbyła się kontrola, obiekt był zamknięty

Właściciel pizzerii z Murowanej Gośliny został wezwany do złożenia wyjaśnień w sanepidzie - poinformowała w czwartek rzeczniczka poznańskiego sanepidu Cyryla Staszewska. Kontrolę w lokalu przeprowadzono po doniesieniach o pracowniku, który nagi miał symulować seks z ciastem.

Wczoraj w tym lokalu odbyła się kontrola, obiekt był zamknięty. W związku z tym właściciel został poproszony o wyjaśnienie, o przedstawienie nam, jakie podjął działania, bowiem ta kontrola dotyczyła przede wszystkim bezpieczeństwa żywności, a nie obyczajności" – powiedziała w czwartek rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska.

 

ZOBACZ: Pizza albo samochód. Nietypowa groźba podczas napadu na restaurację

 

Dodała, że "w zależności od tego, czy właściciel pojawi się u nas osobiście, czy prześle nam wyjaśnienia i jaka będzie ich treść, będą podejmowane dalsze kroki". Gdyby stwierdzono naruszenie przepisów, właściciel lokalu może zostać ukarany mandatem.

Nie było podobnych przypadków 

Postępowanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w pizzerii w Murowanej Goślinie zostało wszczęte po doniesieniach lokalnych mediów. Według ich relacji, pracownik pizzerii miał nagrać na potrzeby serwisu randkowego film, na którym widać, jak nagi symuluje seks z ciastem. Sprawę nagłośnili mieszkańcy Murowanej Gośliny w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Objęty kwarantanną. "Flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał"

 

Staszewska pytana, czy w kiedykolwiek w przeszłości zgłaszane były tego typu przypadki, odpowiedziała, że poznański sanepid nigdy wcześniej nie miał tego typu zgłoszeń, ani nie prowadził kontroli w związku z podobnymi zdarzeniami. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie