Pizza albo samochód. Nietypowa groźba podczas napadu na restaurację

Polska
Pizza albo samochód. Nietypowa groźba podczas napadu na restaurację
Pixnio/zdj. ilustracyjne
Pracownik restauracji miał również usłyszeć, że jeśli nie odda pizzy, to napastnik zabierze mu samochód

21-latek groził pracownikowi i właścicielowi restauracji w Zamościu. Dodatkowo ukradł torbę termiczną z pizzami przeznaczonymi dla klientów. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Do incydentu doszło w miniony czwartek na terenie Starego Miasta w Zamościu. Sprawca kopnął pracownika jednej z restauracji i grożąc mu, zabrał torbę termiczną z jedzeniem przeznaczonym dla klientów.

 

ZOBACZ: Złodzieje okradli szkołę zamkniętą z powodu koronawirusa

 

Pracownik miał również usłyszeć, że jeśli nie odda pizzy, to napastnik zabierze mu samochód. Z pomocą ruszył właściciel lokalu. 21-latek uderzył mężczyznę oraz groził, że spali jego restaurację. Funkcjonariusze policji z zamojskiej komendy jeszcze tego samego dnia zatrzymali agresywnego mężczyznę. W piątek usłyszał zarzuty.

 

Jest podejrzany o uszkodzenie drzwi

 

Co więcej, okazało się, że kradzież rozbójnicza oraz groźby, jakie padły na terenie Starego Miasta w Zamościu, to nie jedyne przestępstwa, których się dopuścił.

 

ZOBACZ: Darmowy transfer danych w aplikacji Polsat News w Plusie

 

Mężczyzna jest również podejrzany o uszkodzenie drzwi wejściowych do mieszkania 61-latka z Zamościa na początku lutego br. Ich wartość została wyceniona przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 700 zł.

 

Po analizie materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił zastosować wobec sprawcy środek zapobiegawczy. Mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

ms/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie