Szczecin: "kwiaciarnia" na lodowisku zamknięta. Nakazał to sanepid

Polska
Szczecin: "kwiaciarnia" na lodowisku zamknięta. Nakazał to sanepid
PAP/Marcin Bielecki
Kwiaciarnia na lodowisku funkcjonowała od początku 2021 roku

Kwiaciarnia, która zaczęła działać na jednym ze szczecińskich lodowisk, została zamknięta. To wynik decyzji sanepidu. - Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności - tłumaczyła rzeczniczka służb sanitarnych.

Wśród obowiązujących w Polsce obostrzeń ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i lodowisk.

 
Nie wszyscy przedsiębiorcy czekają jednak na zniesienie restrykcji; niektórzy próbują obejść przepisy. Wśród nich jest właściciel lodowiska "Lodogryf" ze Szczecina, które zmieniło się ostatnio w "magazyn z kwiatami". 
 
Bez biletów wstępu, ale z zaliczką za kwiaty
 
Aby kupić kwiaty, trzeba było odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Można było zrobić na przyniesionych ze sobą łyżwach, ale również w zwykłych butach. Przed dokonaniem wyboru można oczywiście bardzo dokładnie obejrzeć kwiaty z każdej ze stron. 
 
 
Aby wejść na teren "magazynu", trzeba było zapłacić zaliczkę za kwiaty - od 12 zł do 17 zł.

 

Po niedzielnej kontroli sanepidu i policji, pracownicy sanepidu zdecydowali o konieczności zamknięcia takiej formy działalności.

 

ZOBACZ: "Już nie mogę się doczekać". Robert Makłowicz zachęca do szczepień

 

- Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan.

 

Jak dodała, decyzja została wykonana, a czynności kontrolne trwają.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie