Lady Gaga zaśpiewała amerykański hymn. Wystąpiła też Jennifer Lopez

Świat
Lady Gaga zaśpiewała amerykański hymn. Wystąpiła też Jennifer Lopez
AP
Lady Gaga podczas inauguracji Joe Bidena

Amerykańska wokalistka Lady Gaga przy akompaniamencie orkiestry U.S. Marine Corps zaśpiewała hymn USA podczas inauguracji Joe Bidena. Z kolei Jennifer Lopez wykonała "This Land Is Your Land"  i "America the Beautiful". "Genialnie", "spektakularnie" - to tylko niektóre z komentarzy pojawiających się pod nagraniami występów.

W środę przed południem czasu waszyngtońskiego odbyło się zaprzysiężenie 46. prezydenta USA Joe Bidena oraz wiceprezydent Kamali Harris. Uroczystość uświetniły występy gwiazd.

 

ZOBACZ: "Razem napiszemy amerykańską historię nadziei, a nie strachu". Przemówienie inauguracyjne Joe Bidena

 

Lady Gaga zaśpiewała hymn USA.

 

 

"Wielki zaszczyt"

 

"To wielki zaszczyt, ma to dla mnie ogromne znaczenie. (…) Moją intencją jest uznanie naszej przeszłości, uzdrowienie teraźniejszości i przekazanie pasji do przyszłości, w której będziemy razem, w miłości, pracować. Będę śpiewać dla wszystkich żyjących na tej ziemi" - napisała na Twitterze tuż przed występem.

 

 

Wokalistka wystąpiła w czarno-czerwonej sukni przystrojonej złotym gołębiem z gałązką oliwną projektu domu mody Schiaparelli.

 

"Obyśmy wszyscy zawarli ze sobą pokój" - podkreśliła Gaga.

 

 

J.Lo również zachwyciła

 

Podczas środowej inauguracji Bidena zaśpiewała także Jennifer Lopez. Piosenkarka wykonała "This Land Is Your Land" oraz "America the Beautiful".

 

 

Po występie Lopez zwróciła się do obecnych po hiszpańsku, cytując część formuły deklaracji lojalności wobec flagi USA. "Jeden naród, niepodzielny przed Bogiem, oferujący każdemu wolność i sprawiedliwość" - powiedziała.

 

"Co za głosy"

 

Pod wideo z występami artystek pojawiły się tysiące komentarzy.

 

"Pięknie", "wzruszająco", "co za głosy" - to tylko niektóre z nich.

 

 

"Nie cofniemy się do tego, co było, ale ruszymy ku temu, co powinno być"

 

Kolejną kobietą uświetniającą ceremonię była 22-letnia poetka Amanda Gorman.

 

Po przemówieniu Bidena odczytała swój wiersz "Wzgórze, na które się wspinamy" (ang. "The Hill We Climb"), który napisała pod wpływem szturmu na Kapitol 6 stycznia - informuje stacja NBC. Gorman była najmłodszą poetką przedstawiającą swój wiersz podczas prezydenckiej inauguracji.

 

 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA. Wystąpią Lady Gaga i Jennifer Lopez

 

- Bycie Amerykaninem to coś więcej niż dziedziczona przez nas duma. To przeszłość, w którą wchodzimy i jak ją naprawiamy. (...) Nie cofniemy się do tego, co było, ale ruszymy ku temu, co powinno być. (..) Zastraszanie nas od tego nie odwróci i nie przerwie, ponieważ wiemy, że wtedy naszą przyszłością stanie się bezczynność i inercja - mówiła Gorman. - Odbudujemy się, pogodzimy i wyzdrowiejemy - brzmiały słowa wiersza.

 

- Chciałam, by mój wiersz był przesłaniem nadziei i jedności - podkreśliła w wywiadzie dla stacji CBS.

ac/zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie