Mieszkańcy Warszawy bez ogrzewania. Kolejna awaria

Polska
Mieszkańcy Warszawy bez ogrzewania. Kolejna awaria
Archiwum Polsat News
Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie

W Warszawie bez ogrzewania jest co najmniej kilkadziesiąt budynków. Powód to awaria sieci ciepłowniczej. W niektórych domach ciepło będzie dopiero rano. Z brakiem ogrzewania zmagają się mieszkańcy Pragi-Północ i Mokotowa. W ostatnich dnia kilka razy doszło do podobnych awarii.

Z zimnymi kaloryferami i zimną wodą w kranach zmagają się mieszkańcy Pragi-Północ i Mokotowa. 

 

Ciepło wróci rankiem

 

Do awarii doszło na warszawskim Mokotowie. Jak przekazała we wtorek spółka Veolia Energia Warszawa S.A., od godz. 08:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Budynki objęte wyłączeniem znajdują się przy ul. Goszczyńskiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Krasickiego, Szarotki czy Tynieckiej. Ciepło w domach może wrócić ok. północy. 

 

ZOBACZ: Kolejne awarie sieci ciepłowniczej. Bez ogrzewania kilkadziesiąt budynków w Warszawie

 

Od godz. 10:30 przerwy w dostawach ciepła są również na Pradze-Północ. Budynki, w których aktualnie nie ma ogrzewania znajdują się przy ul. Blaszanej, Floriańskiej, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Okrzei, Panieńskiej, Sierakowskiego, Solidarności i Targowej. Tutaj ciepło może wrócić dopiero ok. godz. 6 rano.

 

WIDEO: Awarie ogrzewania w Warszawie

  

Awarie w ostatnich dniach

 

To już kolejne tego typu w stolicy w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano.

 

ZOBACZ: Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem na Ursynowie

 

Natomiast w piątek o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło, także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Awarie te udało już się naprawić.

 

Ratusz przypomina, że cały czas można dzwonić pod numer 915 115, jeśli ktoś potrzebuje pomocy, a Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego jest cały czas w gotowości.

pgo/sgo/ Polsat News. PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie