Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem na Ursynowie

Polska
Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem na Ursynowie
PAP/Mateusz Marek
W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej

W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej, tym razem na Ursynowie. Bez dostaw ciepła jest 19 budynków - przekazała w niedzielę wieczorem Veolia Energia Warszawa. Ciepło powinno wrócić do lokali w poniedziałek o godz. 16.

Jak przekazała rzeczniczka spółki Veolia Energia Warszawa Aleksandra Żurada, awaria dotyczy hotelu, który znajduje się przy ul. Poleczki.

 

- Aby się tam dostać i zdiagnozować trzeba było odciąć od ciepła więcej budynków - powiedziała. Początkowo było to 50 adresów, obecnie jest ich 19, znajdują się przy ul. Hołubcowej, Łączyny, Osmańskiej, Poleczki i Salsy.

 

ZOBACZ: Awaria w EC Żerań. Zakłócenia w produkcji ciepła i ciepłej wody

 

Rzeczniczka poinformowała, że do awarii doszło o godz. 16.25. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na poniedziałek na godz. 16.

 

Sytuacja jest na bieżąco aktualizowana na stronie Veolia Energia Warszawa.

 

Kolejna tego typu awaria

 

To kolejna tego typu awaria w Warszawie w ciągu ostatnich kilku dni. W piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków.

 

ZOBACZ: Warszawa: PGNiG winny awarii ciepłowniczej na Pradze? Veolia o szczegółach

 

Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Ta awaria została już naprawiona.

 

- O godz. 15.20 rozpoczęliśmy nawadnianie tego ciepłociągu, co oznacza, że pewnie ok. godz. 18 to się zakończy i potrzebujemy dwóch godzin, żeby mieszkańcy poczuli, że jednak mają już ciepło w mieszkaniu, czyli ta godz. 20, którą planowaliśmy, to jest taka godzina, gdzie ciepło popłynie i będzie w mieszkaniach - wyjaśniła rzeczniczka spółki Veolia Energia Warszawa. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie