Krosno: okradli skarbonkę w kościele oo. Franciszkanów. Policja podejrzewa, że nie pierwszy raz

Polska
Krosno: okradli skarbonkę w kościele oo. Franciszkanów. Policja podejrzewa, że nie pierwszy raz
Google Street View
Nieznani sprawcy trzeci raz wzięli na celownik krośnieński kościół ojców Franciszkanów, który stoi w centrum miasta

Trzeci raz w ciągu ostatnich tygodni włamano się do skarbonek w kościele ojców Franciszkanów w Krośnie (woj. podkarpackie). Policja podejrzewa, że za każdym razem byli to ci sami sprawcy - najpierw okradli świątynię w sylwestra, a następnie w Trzech Króli. To kolejny podobny incydent w tym mieście. W ciągu roku napadnięto tam m.in. na sklepy, hotel i pocztę; doszło także do pobić i ataku nożem.

Do ostatniej kradzieży doszło w ubiegły piątek o godz. 14:00. - Kościelną skarbonkę opróżniano, gdy świątynia była ogólnie dostępna dla wiernych - powiedział polsatnews.pl asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej Komendy Miejskiej Policji.

 

Nie wiadomo, jaką kwotę wyniesiono z kościoła

 

Jak dodał, sprawców, których najpewniej było dwóch, jeszcze nie zatrzymano. Funkcjonariusze podejrzewają, że te same osoby włamywały się do skarbon w tym samym kościele również 31 grudnia 2021 r. oraz w Trzech Króli - 6 stycznia 2021 r.

 

- Wskazują na to zapisy monitoringu - stwierdził asp. Buczyński.

 

ZOBACZ: Ucieczkę ze sklepu przypłacił bolesnymi upadkami. Pechowy złodziej w oku kamery

 

Mundurowy uściślił, że podczas ostatniego włamania sprawcy uszkodzili skobel zabezpieczający kasetkę z pieniędzmi. - W dwóch wcześniejszych przypadkach nie wiadomo, jak dokładnie działali - przekazał policjant.

 

Nie wiadomo, jaka dokładnie kwota znajdowała się w okradzionej w piątek skarbonie. 

 

Seria ataków i napadów w Krośnie

 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w Krośnie doszło do wielu napadów i pobić. Na początku zeszłego roku dwóch mężczyzn, działających niezależnie, atakowało osiedlowe sklepy spożywcze, zastraszając ekspedientki i zabierając z kas pieniądze. Jeden z nich napadł również na hotel.

 

ZOBACZ: Krosno: pobili taksówkarza, bo nie zgodził się zabrać psa. Seria ataków w mieście

 

W tym podkarpackim mieście doszło także do pobicia taksówkarza, który nie zgodził się na przewóz psa, groźnego ataku nożem na kierowcę autobusu, śmiertelnego pobicia 27-letniego mężczyzny na jednej z głównych ulic oraz próby obrabowania poczty.

wka/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie