Uniwersytet Jagielloński: studenci nie wrócą przed wakacjami na uczelnię

Polska
Uniwersytet Jagielloński: studenci nie wrócą przed wakacjami na uczelnię
fot. Filip Radwański/promocja.uj.edu.pl
Aula w Auditorium Maximum Uniwersytet Jagiellońskiego

Rektor UJ prof. dr hab. Jacek Popiel zdecydował o przedłużeniu nauki zdalnej do końca semestru letniego, czyli do 30 września 2021 roku. Stacjonarnie mogą odbywać się jedynie zajęcia, których nie sposób realizować na odległość. A i ten wyjątek dotyczy tylko wybranych kierunków.

W zarządzeniu z 13 stycznia rektor UJ zdecydował, że w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 kształcenie na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie prowadzone w formie zajęć na odległość. Decyzja nie dotyczy studentów Collegium Medicum.

ZOBACZ: Premier Morawiecki przypomina o szczepieniach: poinformujmy bliskich nam seniorów

 

"W siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą być realizowane zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość" - czytamy w zarządzeniu.

 

Kolejny semestr tylko online

 

I tak na zajęcia stacjonarne nie mają co liczyć studenci Wydziału Filologicznego, Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politycznych oraz części Wydziału Filozoficznego.

 

W pozostałych przypadkach dziekani mają czas do 15 stycznia na decyzję, jakie zajęcia muszą być prowadzone w trybie stacjonarnym.

 

Rektor UJ informuje, że w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej w trakcie semestru organizacja kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 może ulec zmianie.

jo/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie