Biskup drugi raz zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Polska
Biskup drugi raz zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala
diecezjakoszalin.pl
Pierwszy raz zakażenie u biskupa wykryto w październiku

Bp Edward Dajczak z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przechodzi zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pierwszy raz koronawirusa u duchownego wykryto w październiku 2020. Bp Dajczak przebywa w szpitalu. Czuje się dobrze.

"Biskup Diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Przebywa w szpitalu i jest poddawany standardowym procedurom medycznym, czuje się dobrze" - poinformował bp Krzysztof Włodarczyk, wikariusz generalny i moderator kurii biskupiej w Koszalinie.

 

Jak dodał, "biskup serdecznie dziękuje za modlitwy w Jego intencji". "Przesyła zapewnienie o modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi chorymi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Diecezjalnym oraz o wszystkich zmagających się z chorobą i pracujących z chorymi" - zaapelował biskup Włodarczyk.

 

ZOBACZ: Zmarł biskup Adam Dyczkowski. Był w ciężkim stanie po koronawirusie

 

To drugi raz, kiedy biskup Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem. Pierwszy raz zakaził się w październiku od jednego z pracowników kurii. Pozytywny wynik testu miał wtedy także bp Włodarczyk.

 

"Biskupi czują się dobrze. Na ten moment nie wymagają hospitalizacji. Pozostając w izolacji domowej, solidaryzują się z wszystkimi chorymi oraz przebywającymi na kwarantannie. Zapewniają o swojej modlitwie w ich intencji oraz sami proszą o duchowe wsparcie" - informował wówczas rzecznik kurii. 

 

 

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie