Lodowisko otwarte pomimo obostrzeń. Zamieniło się w... kwiaciarnię

Polska
Lodowisko otwarte pomimo obostrzeń. Zamieniło się w... kwiaciarnię
Polsat News
Lodowisko w Szczecinie zamieniło się w... magazyn kwiatów

Jedno z prywatnych lodowisk w Szczecinie na początku nowego roku zamieniło się w kwiaciarnię. Aby kupić kwiaty, trzeba je odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Dzięki temu zabiegowi lodowisko może być otwarte pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Sprawą zainteresowała się już policja i sanepid.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 grudnia do 17 stycznia w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2 tys. m.kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego.

 

ZOBACZ: Siłownie działały pomimo zakazu. Kontrole w całym kraju

 

W galeriach mogą działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

 

Ustanowiony został także zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i lodowisk.

 
Kwiaciarnia zamiast lodowiska

Przedsiębiorcy liczą straty, jednak nie wszyscy złożyli broń. Część z nich nie zamierza czekać bezczynnie na zniesienie obostrzeń i próbuje obejść przepisy.
 
Jednym z takich przykładów jest lodowisko "Lodogryf" w Szczecinie, które by dalej móc przyjmować klientów, zmieniło się ostatnio w "magazyn z kwiatami". 
 
 
Aby kupić kwiaty, trzeba je odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Można to zrobić na przyniesionych ze sobą łyżwach, ale również w zwykłych butach. Przed dokonaniem wyboru można oczywiście bardzo dokładnie obejrzeć kwiaty z każdej ze stron. 
 
Aby wejść na teren "magazynu" nie trzeba kupować biletu wstępu, ale trzeba zapłacić zaliczkę kwiaty. Przed wejściem znajduje się cennik, według którego za małego kwiata zapłacimy 12, a za dużego 17 złotych. 
dk/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie