Ponad 400 osób w "zamkniętym" parku trampolin. Interweniowała policja

Polska
Ponad 400 osób w "zamkniętym" parku trampolin. Interweniowała policja
Policja Warszawa
W ciągu dnia w obiekcie obecnych było łącznie ponad 400 klientów

W jednym z parków trampolin, który powinien być zamknięty, stołeczni policjanci wylegitymowali 115 osób - poinformował w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Łącznie w ciągu dnia w obiekcie obecnych było ponad 400 klientów. Materiały ze sprawy zostaną wysłane do prokuratury w kierunku oceny, czy nie sprowadzono niebezpieczeństwa powszechnego.

Rzecznik KSP przekazał, że w środę stołeczni policjanci otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z parków trampolin nie są przestrzegane obostrzenia wynikające z rozporządzenia. - A sam lokal powinien być zamknięty - powiedział policjant.

 

- Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili obecność ponad 100 osób. Niestety stwierdzono przypadki nie zachowywania dystansu w obiekcie - zaznaczył, dodając, że w sprawie przeanalizowane zostaną m.in. nagrania z monitoringu.

 

Wylegitymowano 115 osób

 

Wskazał, że w czwartek zostaną przeprowadzone dalsze czynności z udziałem przedstawicieli firmy. - Z interwencji sporządzona została dokumentacja. Wylegitymowano 115 osób. W tym dniu w obiekcie obecnych było łącznie ponad 400 klientów - podał Marczak.

 

 

- Po zakończeniu czynności materiały zostaną przekazane m.in. do oceny prawno-karnej prokuratury w kierunku art. 165 kk (sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego - red.), jak również do sanepidu - dodał.

 

Poinformował również, że podczas interwencji policjanci wykluczyli, by wśród obecnych w parku trampolin były osoby objęte kwarantanną.

 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie