Koronawirus w Polsce. Liczba wyzdrowiałych z zakażenia przekroczyła milion

Polska
Koronawirus w Polsce. Liczba wyzdrowiałych z zakażenia przekroczyła milion
PAP/Andrzej Lange

Liczba osób wyzdrowiałych po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła w poniedziałek do 1 005 376 - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby bilans ten zwiększył się o 5 766.

Resort zdrowia poinformował ponadto, iż zajętych jest 17 078 łóżek dla pacjentów z Covid-19 przy 35 282 wszystkich możliwych.

 

Ponadto 1 599 chorych na Covid-19 podłączonych jest do respiratora. Tych urządzeń dla walczących z zakażeniem SARS-CoV-2 dostępnych jest w sumie 3 067.

 

Jak przekazało ministerstwo, kwarantannie poddanych jest 141 744 osób, a kolejnych 8 109 obywateli jest pod obserwacją sanitarno-epidemiologiczną.

 

Kolejny transport szczepionek dotarł do Polski

 

W poniedziałek przyleciało do Polski 300 tys. dawek szczepionki przeciw Covid-19. - Rozpoczynamy ich dystrybucję po 250 szpitalach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na warszawskim Lotnisku Chopina, gdzie zjawił się samolot z ładunkiem.

 

ZOBACZ: Premier: do Polski przyleciało 300 tys. kolejnych dawek szczepionki

 

Jak dodał szef rządu, "wchodzimy w nową fazę" za sprawą "tej najważniejszej operacji logistycznej". Przekazał, że w najbliższych miesiącach pojawią się szczepionki dla około 30 mln obywateli.

 

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie