Bosak o szczepieniach: sceptycyzm rośnie proporcjonalnie do nasilenia propagandy

Polska
Bosak o szczepieniach: sceptycyzm rośnie proporcjonalnie do nasilenia propagandy
Polsat News
Goście "Debaty Tygodnia" dyskutowali o szczepieniach przeciwko koronawirusowi

W niedzielę pierwsza osoba w Polsce zostanie zaszczepiona przeciw Covid-19. O masowej akcji szczepień w programie „Debata Tygodnia” rozmawiali goście Grzegorza Jankowskiego.

- Gratuluję przede wszystkim Unii Europejskiej - stwierdziła Beata Maciejewska z Lewicy. – Udało się to, na co wszyscy czekamy, na co wszyscy mamy nadzieję. Do wszystkich krajów UE przybyły szczepionki - mówiła posłanka.


- Ta grupa "0", najważniejsza, najbardziej narażona, która stała w pierwszym szeregu walki z koronawirusem będzie mogła przyjąć szczepionkę. Dla całej Polski, całej Europy, Unii Europejskiej to jest wielki krok ku temu, na co wszyscy czekamy, że będzie wreszcie normalność - podkreśliła.


Z kolei Krzysztof Bosak z Konfederacji podkreślił, że "zgodnie z badaniami opinii publicznej, sceptycyzm rośnie proporcjonalnie do nasilenia propagandy".

 

ZOBACZ: Szczepionki przeciw Covid-19 dotarły do wszystkich państw Unii Europejskiej


-Ci, którzy są tak strasznie skoncentrowani na szczepieniach jako kluczu do zdrowia publicznego powinni zrobić mały rachunek sumienia, czy nasileniem tej propagandy nie zaczynają odnosić efektu przeciwnego do zamierzonego - mówił poseł.


Zdaniem Jacka Żalka z Porozumienia, "polscy lekarze i ci zasiadający w polskim parlamencie, zasługują na szacunek". - Dlatego, że zostali wybrani przez swoich wyborców i dzisiaj nasz los jest w rękach polskich lekarzy. To nie rząd leczy, tylko stwarza warunki do tego, żeby lekarze mogli nieść pomoc i ratować życie i zdrowie naszych obywateli  powiedział.

 

WIDEO: zobacz fragment programu "Debata Tygodnia"

  

 

 

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie