Protest przed kościołem w Warszawie. "Policja zabezpieczyła to miejsce"

Polska
Protest przed kościołem w Warszawie. "Policja zabezpieczyła to miejsce"
Policja Warszawa
KSP: przy Kościele Św. Krzyża w Warszawie miał odbyć się protest; policja zabezpieczyła to miejsce

Po informacjach w mediach społecznościowych, że przy kościele św. Krzyża w Warszawie ma odbyć się protest, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce; po godz. 15 na miejscu pojawiły się dwie grupy o odmiennych poglądach, które policjanci oddzielili - poinformowała w sobotę Komenda Stołeczna Policji.

Komenda Stołeczna Policji napisała na Twitterze, że po informacjach, jakie pojawiły się m.in. na Facebooku, o tym, że przy Kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu może odbyć się protest, policjanci zabezpieczyli to miejsce.

 

ZOBACZ: Protesty po wyroku TK ws. aborcji. Demonstracje odbyły się m.in. w Warszawie i Krakowie

 

 

"Po godzinie 15.00 przed świątynią zebrały się dwie niewielkie grupy osób o odmiennych poglądach. Policjanci oddzielili te osoby kordonem tak, aby nie doszło do niepotrzebnej agresji fizycznej. Jedna z osób, kobieta zachowywała się prowokacyjnie wobec innych ludzi. Wymachiwała flagą trzymaną w ręce przed ich twarzami" - czytamy.

KSP: kobieta opluła funkcjonariusza

"Gdy jeden z policjantów chciał zwrócić kobiecie uwagę na niewłaściwe zachowanie, zsunęła ona z twarzy maseczkę i opluła funkcjonariusza. W czasie podjętej wobec niej interwencji kobieta kopnęła policjanta" - podała KSP. Podkreślono również, że policjanci nagrywali zabezpieczenie protestu, na miejscu było wielu fotoreporterów oraz inne osoby filmujące te zdarzenia, między innymi telefonami komórkowymi. KSP umieściła również na Twitterowym profilu nagranie z zajścia podczas którego - według Komendy - kobieta znieważyła policjanta.

 

 

Z informacji na Facebooku wynika, że na godz. 15 przy Krakowskim Przedmieściu 3 zaplanowano wydarzenie pod hasłem "Pamięci ofiar Kościoła katolickiego". Jako organizatorzy wydarzenia odznaczeni zostali m.in. "DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska", "Miasteczko Wolności", Fundacja Wolność od Religii oraz Koalicja Ateistyczna.

ms/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie