Zdenerwowany autostopowicz na drodze ekspresowej S5. Policjanci odkryli powód

Polska
Zdenerwowany autostopowicz na drodze ekspresowej S5. Policjanci odkryli powód
Polsat News/KPP Kościan
Policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie.

Poszukiwany przez prokuraturę 27-latek z powiatu olsztyńskiego (woj. warmińsko-mazurskie) został zatrzymany, gdy szedł poboczem drogi ekspresowej S5 w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie). Mężczyzna miał przy sobie marihuanę - podała w czwartek policja.

W środę około godz. 7 rano funkcjonariusze dostali informację o mężczyźnie, który miał poruszać się pieszo poboczem drogi S5 w pobliżu Kościana (woj. wielkopolskie). - Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, co dodatkowo zagrażało jego zdrowiu, a nawet życiu na tak ruchliwej drodze - powiedziała sierż. sztab. Paulina Piechowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 

Policjanci próbowali wylegitymować pieszego. Mężczyzna był jednak bardzo zdenerwowany.

 

ZOBACZ: Święty Mikołaj i elf urządzili nalot na dilera narkotyków [WIDEO]

 

- Nie posiadał on żadnego dokumentu tożsamości oraz twierdził, że zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi, dlatego próbuje "na stopa" dostać się do Olsztyna. Policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie - przekazała policjantka.

 

W trakcie kontroli bagażu mężczyzny policjanci odkryli, że w paczce po papierosach ukryty był woreczek strunowy. W środku było 0,7 g marihuany. Pieszy tłumaczył funkcjonariuszom, że "znalazł" zwinięty woreczek w pustostanie, w którym wcześniej nocował.

 

27-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie