30 funkcjonariuszy podejrzanych w skandalu narkotykowym

Świat
30 funkcjonariuszy podejrzanych w skandalu narkotykowym
zdj. ilustracyjne/ Commons.wikimedia/ OlliFoolish
Oskarżeni są zamieszani w aferę narkotykową co najmniej od 2018 roku

Skandal narkotykowy w policji w Monachium zatacza coraz szersze kręgi; już 30 osób jest podejrzanych w tej sprawie. Funkcjonariusze mieli zażywać narkotyki i przekazywać je kolegom - podał we wtorek portal tygodnika "Spiegel".

- Ponadto indywidualni podejrzani są również badani w związku z podejrzeniem utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości, prześladowania niewinnych ludzi, napaści i używania symboli niekonstytucyjnych organizacji - ogłosił we wtorek w Monachium bawarski Urząd Kryminalistyki.

 

Do tej pory podejrzanych w skandalu narkotykowym było 21 policjantów.

 

ZOBACZ: Oprócz ludzi przewoził również narkotyki. Motorniczy zatrzymany przez policję

 

Obecnie śledczy mówią o 26 oskarżonych z komendy głównej policji monachijskiej. Dwóch innych oskarżonych to członkowie bawarskiej policji ds. zamieszek, jeden podejrzany służy w komendzie głównej policji w Górnej Bawarii Północnej, a drugi w komendzie głównej policji w Szwabii Północnej.

 

Zeznania dilera narkotyków

 

- Indywidualne zaangażowanie oskarżonych funkcjonariuszy jest nadal przedmiotem śledztwa - informuje Urząd Kryminalistyki. Zarzut używania symboli niekonstytucyjnej organizacji dotyczy treści wymienianych przez trzech urzędników w prywatnych rozmowach.

 

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że oskarżeni są zamieszani w aferę narkotykową co najmniej od 2018 roku. Wyszło to na jaw tylko dlatego, że zatrzymany diler narkotyków zeznał na temat swoich podejrzanych klientów z policji.

 

- Stawiane zarzuty są absolutnie niezgodne z naszym własnym wizerunkiem, a także z uzasadnionymi oczekiwaniami obywateli wobec ich policji - powiedział szef policji w Monachium Thomas Hampel. W następstwie dochodzenia karnego centrala policji podejmie odpowiednie środki dyscyplinarne.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie