Święty Mikołaj i elf urządzili nalot na dilera narkotyków [WIDEO]

Świat
Święty Mikołaj i elf urządzili nalot na dilera narkotyków [WIDEO]
polsatnews.pl
Święty Mikołaj i elf kontra handlarz narkotyków. Nietypowa akcja policji

Święty Mikołaj wraz z elfem, swoim wiernym pomocnikiem, odwiedzili jeden z domów w Limie, stolicy Peru. Nie mieli jednak przy sobie prezentów dla grzecznych dzieci - Mikołaj był natomiast wyposażony w ogromny młot, którym wyważył drzwi. Tak zaczęła się akcja policjantów w przebraniach, walczących z handlarzami narkotyków.

Na nagraniu udostępnionym przez policję w Limie widać jak przebrani funkcjonariusze najpierw wybiegają z nieoznakowanego vana, a następnie wyważają drzwi i rzucają się na podejrzanego o handel narkotykami.

 

ZOBACZ: Skazany na śmierć diler narkotykowy uciekł z więzienia. Wydostał się kanalizacją

 

"Jesteśmy z policji, to operacja antynarkotykowa" - krzyczy jeden z funkcjonariuszy. Po chwili Świętemu Mikołajowi oraz jego "pomocnikowi" udaje się obezwładnić podejrzanego i zakuć go w kajdanki.

"Element zaskoczenia"

Służby przekazały mediom, że wpadły na trop dilera, gdy ten sprzedawał narkotyki w pobliżu jednej ze szkół. Sytuację nagrały kamery miejskiego monitoringu. W domu zatrzymanego znaleziono kilkaset zawiniątek z marihuaną i kokainą, pistolet oraz kominiarkę.

 

ZOBACZ: "Zażywasz - przegrywasz", czyli 20 lat zakazu posiadania narkotyków w Polsce

 

WIDEO: zobacz nagranie z nietypowej akcji policji

  

 

Peruwiańska policja zapewnia, że nietypowe przebrania doskonale sprawdzają się jako "element zaskoczenia". Podobne taktyki z powodzeniem stosowane są od kilku lat. Funkcjonariusze z Limy często przebierają się za bezdomnych i osoby sprzątające ulice.

bas/sgo/ CTV News, Reuters, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie