Włamywacz o nowych metodach kradzieży aut. "Raport" w Polsat News

Polska
Włamywacz o nowych metodach kradzieży aut. "Raport" w Polsat News
Polsat News
- Wyjście po samochód to jest dla mnie jak praca - mówi mężczyzna, który zajmował się kradzieżami pojazdów reporterowi "Raportu".

Dziś przestępcy nie kradną już aut pod osłoną nocy. Robią to w biały dzień, przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi. Wystarczy im kilkadziesiąt sekund. Reporter "Raportu" wziął udział w fikcyjnych kradzieżach przeprowadzonych przez byłego lidera zorganizowanej grupy, aby sprawdzić, czy da się wyprzedzić przestępców i nie paść ofiarą włamania.

Leszek Dawidowicz rozmawiał w "Raporcie" Polsat News z byłym liderem zorganizowanej grupy o nowych metodach kradzieży aut.

 

- Wyjście po samochód to jest dla mnie jak praca - mówi reporterowi "Raportu" mężczyzna, który zajmował się kradzieżami pojazdów. Były szef grupy złodziei pokazał, jakimi metodami włamuje się dziś do aut.

 

Wystarczy 30 sekund i komputer, by złamać wszelkie zabezpieczenia i ukraść luksusowy samochód. Złodzieje robią to w biały dzień.

 

ZOBACZ: Kontrowersyjne interwencje. "Raport" o działaniach policji podczas protestów kobiet

 

Mały świadek koronny w sprawach samochodowych ukradł ponad 1000 samochodów. - To staje się rutyną. Mówi się, że wychodzi się do roboty. Kradłem samochody m.in. z garaży - powiedział świadek koronny.

 

Trzy nowe auta w piętnaście minut

 

- Raz pojechaliśmy we trzech na osiedle pod Warszawą. Po 15 minutach wracaliśmy trzema nowymi samochodami - powiedział były przestępca.

 

ZOBACZ: Śmierć pod gruzami - rocznica tragedii w Szczyrku. "Raport" o godz. 20:50

 

Marcin Taraszewski, były szef wydziału samochodowego Komendy Stołecznej Policji wyjaśnił w reportażu, co powinien zrobić właściciel auta, gdy zastanie w swoim samochodzie złodzieja.

 

WIDEO - Włamywacz o nowych metodach kradzieży aut. "Raport" w Polsat News

  

hlk/sgo/ Polsat News, "Raport"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie