Jak nazywa się ruch Trzaskowskiego? Kidawa-Błońska nie odpowiedziała

Polska
Jak nazywa się ruch Trzaskowskiego? Kidawa-Błońska nie odpowiedziała
Polsat News
Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Graffiti" w Polsat News

- Jak nazywa się ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego? - takie pytanie usłyszała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska od prowadzącego "Graffiti" Grzegorza Kępki. Polityk PO nie odpowiedziała wprost. - Rafał Trzaskowski jest także wiceszefem PO. Jesteśmy w trudnym okresie i siłą jest obecnie wzmacnianie naszej partii oraz Koalicji Obywatelskiej - stwierdziła.

Gościem Grzegorza Kępki we wtorkowym programie "Graffiti" była Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.

 

Prowadzący zapytał ją, jak nazywa się ruch społeczny tworzony przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy i wiceprzewodniczącego jej partii. Wówczas Kidawa-Błońska zaśmiała się i odparła: "ja wiem, że wszyscy pytają o jego ruch".

 

ZOBACZ: Trzaskowski: dostałem wezwanie od policji "w związku z naruszeniem przepisów porządkowych"

 

- Ja się złapałem, że miałem kłopot (z zapamiętaniem nazwy - red.) - wtrącił Grzegorz Kępka.

 

"Jesteśmy w trudnym okresie, siłą jest wzmacnianie PO"

 

Wicemarszałek Sejmu wyjaśniła, że ruch Trzaskowskiego "nie powstał jeszcze jako taki". Nadal nie powiedziała jednak, że nazywa się "Wspólna Polska".

 

WIDEO: Pytanie o nazwę ruchu Trzaskowskiego. Fragment programu "Graffiti"

-  Rafał Trzaskowski jest także wiceszefem PO, jesteśmy w bardzo trudnym okresie i siłą jest obecnie wzmacnianie naszej partii oraz Koalicji Obywatelskiej. Poza tym ma on trudne zdanie: jest prezydentem Warszawy w czasach, gdy środków dla samorządów jest coraz mniej, a zadań coraz więcej - mówiła.

 

ZOBACZ: Unijne flagi na ulicach polskich miast. Protest samorządów

 

Jak dodała, stolica "po raz kolejny jest na pierwszej linii frontu walki o samorządność i demokrację". - Ci, którzy zaangażowali się w ruch, czekają na czas, gdy będzie można pracować (na jego rzecz - red.), a obecnie wspierają Rafała Trzaskowskiego oraz wszystkie działania opozycyjne. 

 

"Nie można zmarnować pozytywnej energii"

 

Prowadzący "Graffiti" zauważył wówczas, że od ogłoszenia nazwy ruchu minęły dwa miesiące. - Czy popierający go ludzie nie rozpierzchli się gdzieś przez ten czas? - zapytał.

 

Polityk PO przypomniała, że z powodu epidemii koronawirusa można kontaktować się tylko przez internet, co utrudnia "utrzymanie pozytywnej energii". - Nie można jej zmarnować. Wierzę, że to kiedyś się skończy i będziemy się spotykać - podsumowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

wka/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie