Trzaskowski: dostałem wezwanie od policji "w związku z naruszeniem przepisów porządkowych"

Polska
Trzaskowski: dostałem wezwanie od policji "w związku z naruszeniem przepisów porządkowych"
PAP/Tomasz Gzell
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

"Dostałem od policji wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych" - poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączył wezwanie, jakie policja przysłała mu do ratusza.

"Korespondując niedawno z policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog" - napisał na Twitterze prezydent stolicy. Do wpisu dołączone jest zdjęcie wezwania na Komendę Rejonową Policji w Warszawie przy ul. Zakroczymskiej.

 

 

"Naruszenie przepisów porządkowych"

 

Na wezwaniu widnieje informacja, że Rafał Trzaskowski wzywany jest w "charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW".

 

ZOBACZ: Trzaskowski pisze do komendanta stołecznego policji. Chodzi o protesty kobiet

 

Artykuł 54 Kodeksu Wykroczeń dotyczy właśnie naruszenia przepisów porządkowych. "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany" - brzmi ten przepis.

 

Rafał Trzaskowski publikował na Twitterze filmiki ze sobą na tle manifestujących ludzi, np. 23, 24 i 30 października.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie