Prof. Alicja Chybicka: zaszczepiłabym się przeciwko COVID-19

Polska
Prof. Alicja Chybicka: zaszczepiłabym się przeciwko COVID-19
fot. Polsat News
Prof. dr hab. n. med. Alicja Chybicka

Gościem Piotra Witwickiego w programie "Gość Wydarzeń" była prof. dr hab. n. med. Alicja Chybicka, senator Koalicji Obywatelskiej, specjalistka w dziedzinie pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, immunologii klinicznej, transplantologii klinicznej oraz medycyny paliatywnej. Prof. Chybicka zaznaczyła, że jeśli będzie taka możliwość, zaszczepi się przeciwko COVID-19.

- Przylądek wygląda jak twierdza - mówiła prof.  Alicja Chybicka, która jest również kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. I dodała, że w tym roku wspólna Wigilia będzie niemożliwa ze względu na obecną sytuację epidemiczną, dlatego za pomocą mediów społecznościowych będzie mieć kontakt ze swoimi podopiecznymi.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw Covid-19. W przychodni, szpitalu czy w wojskowym namiocie?

 

- Jakie są plany na święta? - zapytał prowadzący. Prof. Alicja Chybicka  zdradziła, że ma dość dużą rodzinę, z którą będzie spędzać  Boże Narodzenie wspólnie. Jak dodała, w tym roku w jej domu będzie nietypowy sposób na świętowanie… spędzanie czasu przy ognisku w ogrodzie.

"Wierzę wirusologom i specjalistom"

 - Zaszczepiłabym się - mówiła prof. Alicja Chybicka komentując doniesienia nt. szczepionek. I przyznała, że każda szczepionka może wywołać działania niepożądane -  jak np. gorączka, ale COVID-19 może doprowadzić  do bardziej niebezpiecznych efektów - takich jak m.in. śmierć.

 

Wideo: Prof. Chybicka: każda szczepionka może to wywołać
  

"Chcemy, by nasi rodzice i dziadkowie przeżyli święta" - mówił Mateusz Morawiecki, wzywając do ograniczenia kontaktów, słowa szefa rządu przypomniał na antenie prowadzący. - Zgadzam się z panem premierem w stu procentach  - powiedziała senator KO. I jak zaznaczyła, "każde życie jest bezcenne". - Koronawirus zabiera z tego świata wiekowych ludzi, którzy jeszcze mogliby żyć - stwierdziła prof. Chybicka.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 12 grudnia

 

- Wierzę wirusologom i specjalistom - podkreśliła . I przyznała, że  doszło do poluzowania "przepisów", co doprowadziło do obecnej sytuacji epidemicznej.  Jak przestrzegła, "pójście do babci i dziadka" podczas okresu świątecznego może się zakończyć niebezpiecznie dla ich zdrowia.

 

Pod koniec rozmowy prowadzący Piotr Witwicki nawiązał do doniesień z Niemiec, gdzie coraz częściej mówi się o tzw. "pełnym lockdownie" - To jest kolejna "czerwona lampa", którą powinniśmy traktować poważnie  - oceniła prof. Alicja Chybicka, komentując działania mające na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. 

ms/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie