Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem zhakowana

Świat
Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem zhakowana
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
W sprawie toczy się śledztwo, w którym bierze udział m.in. FBI

Jedna z największych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem w USA, FireEye ogłosiła we wtorek, że stała się ofiarą ataku hakerskiego. Wykradziono oprogramowanie i narzędzia firmy przeznaczone do testowania cyberobrony klientów FireEye.

O zdarzeniu poinformował dyrektor generalny firmy Kevin Mandia na swoim blogu. Według niego operacja hakerów była bardzo skomplikowana, co może wskazywać, że za atakiem stał rząd jakiegoś państwa. Nie podano kiedy dokładnie doszło do cyberataku.

 

ZOBACZ: Rosyjscy hakerzy wykradli e-maile kanclerz Merkel

 

Oprócz oprogramowania firmy, hakerzy wydawali się również zainteresowani danymi dotyczącymi klientów FireEye, do których należą m.in. amerykańskie agencje rządowe - informuje agencja Reutera.

 

W śledztwie bierze udział FBI 

- Mamy nadzieję, że poprzez udostępnienie szczegółów dotyczących naszego śledztwa, cała społeczność zyska lepsze narzędzia do walki z cyberatakami" - napisał Mandia.

 

ZOBACZ: Atak hakerski na e-dziennik. Policja zatrzymała kilku nastolatków

 

Nie ma jeszcze dowodów, by wykradzione z FireEye oprogramowanie zostało użyte do ataku hakerskiego, a zgromadzone przez firmę dane przejęte. W sprawie toczy się śledztwo, w którym bierze udział m.in. FBI.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie