Czerpali zyski z prostytucji. Policja zatrzymała 10 osób

Polska
Czerpali zyski z prostytucji. Policja zatrzymała 10 osób
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
Na wniosek prokuratora 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a trzy kolejne zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 10 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z prostytucji. Prokuratura zabezpieczyła w związku z tą sprawą 1 mln zł w gotówce.

Jak poinformował w piątek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, na polecenie prokuratora z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK w Krakowie w dniach 14 i 15 listopada zatrzymanych zostało 10 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z prostytucji.

 

ZOBACZ: Sprowadzali kobiety do Polski, zmuszali do prostytucji. 13 osób zatrzymanych

 

W trakcie czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zabezpieczono m.in. markową odzież, biżuterię, galanterię i buty. Dokonano także zabezpieczenia majątkowego w wysokości około 1 mln zł w gotówce.

Tymczasowy areszt i dozór policyjny 

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która – według ustaleń śledczych – działała na terenie Krakowa od października 2019 r. do listopada 2020 r. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w tej grupie i czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu.

 

"Jak ustalił prokurator, podejrzani uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. Jedna z osób usłyszała również zarzuty dotyczące przestępstwa narkotykowego" - podała PK.

 

ZOBACZ: Przemycali Tajki i zmuszali je do prostytucji. Niemiecka policja rozbiła wielką szajkę sutenerów

 

Na wniosek prokuratora 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a trzy kolejne zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym. W trakcie śledztwa prokurator ustalił, że zarówno kierujący grupą przestępczą, jak i jedna z osób wchodzących w skład grupy w ubiegłym roku zostali nieprawomocnie skazani za podobne przestępstwa.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie